На літні канікули в Ужгороді діятимуть пришкільні табори та мовні школи
Рішенням сесії Ужгородської міської ради затверджено Програму відпочинку та оздоровлення дітей на 2017–2019 роки, що передбачає організацію пришкільних таборів і мовних шкіл. Уже незабаром, від 29 травня до 16 червня, в Ужгороді діятимуть і пришкільні літні табори відпочинку з денним перебуванням, і мовні школи, де працюватимуть учителі спеціалізованих навчальних закладів із вивчення іноземних мов.
Як повідомила начальниця управління освіти Ужгородської міської ради Оксана Бабунич, такі табори будуть діяти на базі спеціалізованих шкіл № 3 (для 90 дітей) і № 5 (210 дітей), загальноосвітніх шкіл І–ІІІ ст. № 6 (120 дітей) і № 19 (180 дітей), багатопрофільного ліцею «Інтелект» (150 дітей) і ліцею «Лідер» (180 дітей).
«Хочу сказати, що ми в роботі таборів трохи обмежені закладами, бо цього року державна підсумкова атестація проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Крім того, ми повинні забезпечити персоналом пункти тестування – тому обмежені в кількості працівників у таборах», – зауважила Оксана Бабунич.
Навчальні заклади Ужгорода закріплені за конкретними таборами. Зокрема: СШ № 3 – ЗОШ № 1, СЗОШ № 4, Лінгвістична гімназія; СШ № 5 – НВК «Веселка», НВК «Престиж», ЗОШ № 15, НВК «Економічний ліцей»; ЗОШ № 6 – НВК «Пролісок», ЗОШ № 12, ЗОШ № 16; ЗОШ № 19 – ЗОШ № 8, Класична гімназія, НВК «Первоцвіт», НВК ЗОШ І ст. – угорськомовна гімназія; БПЛ «Інтелект» – ЗОШ № 10 ім. Ґабора Дойки, ЗОШ № 7, ЗОШ № 13; ліцей «Лідер» – НВК «Гармонія», СЗОШ № 2, ЗОШ № 14, НВК «Ялинка». Якщо дитина хоче відвідувати інший табір, слід звертатися до керівника навчального закладу, бо заявки формуються саме там.
У програмі таборів передбачені екскурсії, перегляди кінофільмів, зустрічі з цікавими особистостями тощо. У ліцеї «Лідер» функціонує басейн – згідно з графіком тут можуть плавати й діти з інших пришкільних таборів.
Програмою затверджено грошову норму для харчування на одну дитину, що становить 30 гривень. Коштом міської ради покриваються витрати на харчування дітей і на оплату праці педагогів.
ЛІТНІ МОВНІ ШКОЛИ
В Ужгороді діятимуть літні мовні школи на базі Класичної гімназії, Лінгвістичної гімназії, шкіл №№ 1, 2, 3, 5, 7, 10, 11, 12, 15, 16, 20 і НВК «Ялинка». У мовних таборах, які щодня працюватимуть близько 4 годин, харчування Програмою не передбачене.
Кожен із перелічених закладів укомплектовує групи з 12-15 дітей для мовної практики. До прикладу, Лінгвістична гімназія матиме групи з англійською та німецькою мовами, школа № 5 – зі французькою, № 10 – з угорською.
У перебуванні школярів у таборах зацікавлені насамперед батьки, адже там діти будуть під наглядом, зможуть із користю провести час.
За словами начальниці управління освіти, табори будуть забезпечені всім необхідним, зокрема спортінвентарем і медикаментами. Заходи, які проводитимуть, – ігри, змагання, конкурси – визначає керівник закладу.
ПУТІВКИ В ОЗДОРОВЧІ ТАБОРИ
В Ужгороді оздоровчих таборів немає, тож на решту грошей, виділених на Програму відпочинку й оздоровлення дітей, управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді закупить путівки в такі табори на території Закарпатської області. Путівки в оздоровчі табори передбачені для дітей з багатодітних сімей, а також тих, які перебувають під опікою чи позбавлені батьківського піклування.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися