«Угочанська лоза 2017» – колоритне свято з присмаком найкращих виноробних традицій Закарпаття
Споконвіків Виноградівщина славиться не лише великою врожайністю винограду, але й талановитими виноробами. З діда-прадіда тут передають секрети виготовлення напою богів. Результатами своєї творчості виноградарі-винороби регіону хваляться на щорічному фестивалі «Угочанська лоза».
У повітрі витає п’янкий аромат. Вдихаєш – і аж у голові паморочиться. Не треба й куштувати. Над історичним парком Перені летить святкова музика… Свято об’єднало всіх: мешканців міста, навколишніх сіл, людей з інших районів краю, скликало море гостей з цілої України та з-за кордону. А похвалитися, звісно, є чим. Де ще скуштуєш такого надзвичайно ароматного вина, як не тут? А шовдарі, пікниці, ковбаси, смачнюща бринза лоскочуть ніздрі та пробуджують апетит.
6–7 травня Виноградівщина гостинно приймала гостей. Фестиваль «Угочанська лоза» розпочався в суботу святковим маршрутом Боржавською вузькоколійкою. Усі бажаючі мали можливість прокататися з вітерцем потягом «Анця Кушницька». Кінцевою зупинкою подорожі стало село Шаланки, де в старовинних підвалах відбулася дегустація вина.
Другий день фесту розпочався театралізованою ходою у Виноградові.
На урочисте відкриття свята завітали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс і його перший заступник Йосип Борто, делегації з Угорщини, Румунії та Словаччини. Варто зазначити, що серед поважних гостей були також представники виноробських гільдій і провідні винороби.
Приймав гостей голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк, який привітав усіх зі святом та наголосив, що Виноградівщина щаслива зустрічати в себе потужний десант відвідувачів.
«Фестиваль «Угочанська лоза» – яскраве автентичне дійство, яке представляє виноробську культуру Виноградівщини, народні традиції та самобутню творчість регіону. Хочу зазначити, що на святі представлені найкращі зразки вина не тільки з нашого краю, але й Угорщини та Румунії. Це єдиний фестиваль на території Закарпаття, де можна скуштувати одразу 112 видів вина», – розповів Михайло Русанюк.
Голова Спілки виноробів міста Егер, що в Угорщині, Йожеф Торшоль зазначив, що на Виноградівщині прекрасні умови, аби вирощувати різні сорти винограду, а відтак створювати благородне вино.
«Я впевнений, що співробітництво, яке було укладене з нами кілька років тому, буде розвиватися і в майбутньому та приноситиме гарні плоди», – наголосив пан Йожеф.
Родзинкою фесту стало нагородження переможців конкурсу «Найкраще вино» в номінаціях: біле та червоне сухе, вино ізабельних сортів та десертне. На дегустації були представлені 24 взірці напоїв урожаю 2016 року, приватних виноробів Виноградівщини.
Потрійним переможцем у різних номінаціях став виноградівець Сергій Кус. Виноробством чоловік займається близько 10 років і розцінює це радше як хобі, а не справу життя.
«Працюю я в телевізійній майстерні, а по вечорах займаюся виноробством.
Для цього вдома вирощую виноград, якщо потрібно, докуповую. Узагалі я дуже люблю вчитися в досвідчених виноробів і черпати для себе секрети їхньої мудрості. Відтак пробую все це втілювати у своєму вині. Найголовніший секрет – це бажання зробити дійсно якісний продукт», – каже пан Сергій.
Святковий настрій учасникам та гостям фестивалю дарувала насичена культурна програма. На території парку Перені на відвідувачів заходу чекали екосадиби з презентацією винної продукції, сувенірів, сирних, медових та інших гастрономічних смаколиків.
Тож можна з упевненістю сказати, що фестиваль вдався на славу. Бо «Угочанська лоза» – колоритне свято з присмаком найкращих виноробних традицій Закарпаття.
Христина БІКЛЯН
ВІДЕО: Дмитро МИСЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися