Славнозвісне закарпатське море перетворилося в море сміття. ФОТО
Унікальність Теребле – Ріцької гідроелектростанції полягає в тому, що вона збудована одразу на двох річках, а саме на р.Теребля та Ріка. Такому явищу немає аналогів у світі.
Перепад висот між річками становить 210 м. Для інженерів було дуже складно продумати проект ГЕС в горах.
На р. Тереблі створено греблю, яка утворила водосховище. І вже із Вільшанського водосховища по тунелю через гори вода потрапляє до електростанції в сусідній долині. На електростанції є музей, де представлені матеріали з вироблення електроенергії.
Вільшанське водосховище виконує регулюючу функцію. У народі цей об’єкт називають Карпатським морем.
Але протягом останніх років водосховище зажило поганої слави через… тонни сміття, яке воно змушене «прихистити», повідомляє Дзеркало Закарпаття.
Доцент кафедри фізики НУ «Львівська політехніка» Ігор Кравчук пригадує, яким було Карпатське море раніше, і у що воно перетворилося зараз:
«Люди добрі!!!! Про яке Карпатське море ви говорите!!! Я в серпні 2015 року проїзджав через село Вільшани до славнозвісного села Колочава. Не буду вам розповідати про стан дороги через Вільшани до Колочави- це окрема » пісня». А поділюсь з вами про враження від того Карпатського «моря» про яке вам розповідають (вірніше вішають локшину на вуха). Так от: від цього колись потужнього водосховища залишилась неглибока (максимум 10м біля дамби) смердюча калабаня. Все плесо покрито пластиковими пляшками та всяким плаваючим непотребом. Я був шокований побаченим!!! Дуже добре знаю цей район: Колись відпочивав пару років поспіль в санаторії «Теребля», який зараз цілком розграбований і чекає своєї черги на якогось крутелика, який тут зробить ще одне Косино (тут є термальні радонові води). Перед греблею водосховища на маленькому острівці була психлікарня відома (тоді) на весь союз. На цьому водосховищі я із своїм сином в 1981-1990 роках вудив рибу, і чималеньку.
Починаючи від дамби, вгору по течії річки, береги всіяні відходами, і чим ближче до Колочави тим це забруднення стає інтенсивнішим. Суть проблеми: З цього гірського красивого села ніколи, починаючи з часів незалежності, не вивозили сміття. Весь непотріб люди зносять на берег річки протягом року, а весняний паводок (або повінь дощова) все це змиває і несе в це так-зване Карпатське море. Ця вода містить небезпеку для людей — не відомо що в ній міститься.
Так, колись це було Карпатське море, з води якого можна було не боячись зварити юшку, приготувати чай. А зараз це зразок екологічної катастрофи. Із такими » здобутками » ми хочемо в Європу??? Цього не робили москалі. Це результат нашої байдужості, та відсутності елементарної культури».
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися