Закарпатські лісівники планують заробити на горіхах
На Закарпатті триває екологічна хвиля – у всіх лісових господарствах вперше масштабно заліснюються раніше зрубані площі.
Окрім того, тільки протягом останнього часу на території державних лісових господарств пройшло понад 1000 масштабних заходів екологічної тематики, а за останні три тижні в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» взяли участь рекордна кількість закарпатців. На цей рик заплановано заліснити понад 4 тисячі гектарів. Садять лісівники як основні лісоутворюючі породи дерев так і вносять інновації, повідомила «Карпатському об’єктиву» прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
До прикладу, цього року на території новоствореного Тячівського лісгоспу на території Тернівського лісництва господарники разом із учнями спортивних гуртків посадили експериментальну плантацію горіха волоського (120 штук) на площі 1,2 га, а біля адмінбудівлі лісгоспу – 40 штук ялиці білої.
Волоський горіх родом із Середньої Азії. До нас він потрапив понад 1000 років тому, завезли його торговці з Греції старовинним торговим шляхом «із варяг у греки», тому й отримало дерево таку назву. Зараз його вирощують на півдні Білорусії, Україні, Молдавії і на Кавказі. Як тільки не величали волоський горіх – їжею богатирів, деревом життя, жолудем богів. І на це є причини: ядерця горіхів не тільки корисні, але і прекрасні на смак. Та й інші частини рослини будуть корисні: наприклад, листя використовують в різних медичних цілях, а деревина горіха вважається дуже цінною породою дерева.
«Проаналізувавши попит на волоський горіх у закордонних інвесторів та можливості лісівників Тячівщини, цього року ми вирішили посадити пілотну ділянку, аби вирощувати горіх і отримувати додатковий заробіток. Розвиток горіхової промисловості в Закарпатті посприяє і розвитку економіки краю, причому не тільки за рахунок експорту, а й завдяки створеним робочим місцям в сільській місцевості. Планується посадити горіхові дерева не тільки в Тячівському лісгоспі, але й в Брустурянському та Мокрянському лісомисливгоспах.
Наші землі добре підходять для вирощування горіхів. Волоський горіх дає плоди на 5-6-й рік, а це значить, що ми отримаємо перший врожай уже в найближчий час. Якщо дерева приживуться, то ми будемо далі садити горіхи», – розповів начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга.
«Горіх – гірська рослина, яке добре переносить низькі температури. А це якраз імпонує гірським схилам Тячівщини. Розлога і красива крона у нього утворюється при постійному сонячному освітленні. Тісноту і близько залягають до поверхні ґрунтові води він не любить. Також не варто висаджувати волоський горіх на сильно заболоченому і ущільненому ґрунті. Місце розташування експериментальної ділянки дозволить в майбутньому збільшити площу і промислове виробництво горіха. Нові плантації також — це збільшення кількості працівників і надходження коштів до бюджету», — поінформувала директор Тячівського лісгоспу Наталія Катреняк.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися