Туристи не можуть відвідати ужгородський ботанічний сад у вихідні
Понад 70 років – таку історію має ботанічний сад в Ужгороді. Він діє на базі біологічного факультету УжНУ на вул. Ольбрахта, 6. Відвідати його можуть усі охочі. Щороку сюди приїздять туристи з усієї України та з-за кордону, особливо навесні, коли все навколо квітне.
На території трохи більше 3 гектарів удалося зібрати близько 3000 видів рослин. Їх можна побачити безкоштовно, оскільки вхід до Ботанічного саду вільний.
Оксана Куртяк, завідувач лабораторії Ботанічного саду:
– Маса унікальних рослин. Є серед них і червонокнижні, і реліктові, екзотичні. З весни до осені, навіть у зимовий час, оранжерея радо зустрічає туристів, любителів флори. Найбільше туристів припадає зараз, коли квітує магнолія і сакура. Хоча є любителі ранньовесняних квітів. Кожного року ми стараємося поповнити колекційні запаси.
Екскурсії проводять самі ж працівники, тому радять відвідувачам приходити у будні. Однак, для великих груп можуть вийти на роботу і у вихідні, якщо буде попередня домовленість.
Оксана Куртяк, завідувач лабораторії Ботанічного саду:
– Оскільки ми є структурним підрозділом університету, державна структура, працюємо в робочі дні: з понеділка до п’ятниці, з 8 до 17 години. Субота та неділя вихідні. Якщо є інші екскурсії за домовленістю університету і Ботанічного саду ми завжди йдемо на зустріч, але ви ж розумієте, що це вихідний день, людина, яка проводить екскурсію, вийти на роботу, відвідати сад. Звичайно, краще це зробити в робочий день. Поки що такий режим.
Ужгородські фахівці спілкуються з українськими та іноземними колегами, поповнюють насіневий матеріал та доглядають за рослинами. Також у ботанічному саду проводять практичні заняття студенти біологічного факультету УжНУ. Загалом за день оранжерею відвідують щонайменше сто осіб. З-поміж них і діти.
Наразі до прикордонного Ужгорода приїздять й іноземці, зокрема, з Угорщини та Словаччини. Містяни ж переконані: якщо ботанічний сад буде відчинений у вихідні, кількість охочих побачити рослини в рази збільшиться. А працівники сподіваються на взаєморозуміння і вже очікують нових відвідувачів на травневі свята.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися