«Закарпатські правові читання» відкрилися в УжНУ. ФОТО
У четвер, 20 квітня, на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету розпочала роботу дев’ята Міжнародна науково-практична конференція «Закарпатські правові читання» у якій беруть участь провідні науковці-правники з України, Словаччини, Чехії, Угорщини та Польщі.
До організації її проведення, окрім УжНУ, долучилися Інститут законодавства Верховної Ради України, Сегедський університет з Угорщини, словацькі Пан-Європейський, Трнавський і Данубіус університети та молодіжні спілки – Ліга студентів Асоціації правників України і Європейська асоціація студентів права.
У вступному слові на відкритті конференції ректор УжНУ професор Володимир Смоланка наголосив на непересічному значенні цієї події, адже заплановані до виголошення доповіді охоплюють і міжнародну правову наукову проблематику, що дуже важливо у контексті розбудови спільного правового європейського простору та місця у ньому України. І дуже добре, що у роботі конференції, поруч з авторитетними науковцями, братимуть участь молоді правники, які роблять у цій царині лише перші кроки.
На пленарних засіданнях з тематичними доповідями виступили науковці та студенти університетів: Карлового (Чехія), Трнавського (Словаччина), Київського національного ім. Т.Шевченка, Національного юридичного ім. Ярослава Мудрого, Національного педагогічного ім. М. Драгоманова, Запорізького та Ужгородського національних університетів, вишів Києва і Харкова.
«Організовуючи «Закарпатські правові читання» ми ставимо собі за мету зібрати на одному майданчику наших колег з різних університетів, з якими тривалий час тісно співпрацюємо в освітній та науковій сферах, реалізовуємо спільні проекти. Це дає добрий поштовх для того, аби активізувати подальші кроки для успішної наукової роботи, обмінятися ідеями стосовно розвитку різних складових юридичної науки – каже декан юридичного факультету УжНУ професор Ярослав Лазур. – Ми дуже сподіваємося, що висловлені у ході конференції пропозиції знайдуть своє застосування у законотворчому процесі, що є особливо актуально сьогодні, під час проведення в Україні правової реформи. Особливістю наших читань є те, що ми приділяємо велику увагу співпраці із нашими європейськими партнерами. Закарпаття, в силу історичних, ментальних та географічних чинників, є своєрідним локомотивом європейської інтеграції України. Тому нам надважливо засвідчити нашим колегам з сусідніх країн, що ми є стабільним і перспективним європейським регіоном, маємо намір переймати їхній досвід розбудови правової держави та продемонструвати їм власні напрацювання».
Міжнародна конференція правників в Ужгороді триватиме упродовж трьох днів і завершиться у суботу 22 квітня.
Василь Ільницький, Інформаційно-видавничий центр УжНУ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися