29539
10:49 13.042017

В ужгородському скансені експонують «красу по-закарпатськи». ФОТО

Життя 2488

 

Вчора, 12 квітня, в обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся творчий день художниці та книжкового графіка з Одеси Катерини Білетіної.

1

Зокрема, на території скансену розгорнувся пленер за участі гості та викладачів Закарпатської академії мистецтв і відомих крайових художників Романа Пилипа, Олени Дерди, Антона Ковача, Емми Левадської, Юлії Єгорової-Рогової. Долучились і студенти академії, одна з яких – Наталія Савчур – позувала для образотворців у народному вбранні, повідомляє «Карпатському об ’єктиву» Управління культури Закарпатської ОДА.

Реконструкцією традиційних народних костюмів різних етнографічних регіонів України Катерина Білетіна займається вже протягом багатьох років. Свій об’ємний доробок торік видала окремою книгою із промовистою назвою “Беззахисність перед красою”, що її також презентувала нині. В альбомі вміщено 26 оригінальних мистецьких реконструкцій вбрання, із яких чотири відтворюють одягові традиції Закарпаття.

“Для мене ваш край – це велике відкриття. Колись моя бабуся розповідала, який чудовий Ужгород, тому давно мріялося побувати тут. І я радію, що приїхала сюди не просто так, а з книгою. На створення серії робіт мене надихнуло видання, у якому на старовинних світлинах були зображені представники різних етнографічних груп. Світлини були чорно-білі, тож мимоволі захотілося їх розмалювати, дізнатися більше, уявити, відтворити по-особливому. Почала активно цікавитись, і якось один колекціонер порадив звернутися до Романа Пилипа – автора монографії “Художня вишивка українців Закарпаття”. Так і сталося, і пан Роман мене багато консультував, завдяки чому одні з перших реконструкцій були присвячені саме окремим районам Закарпаття”, – розповіла авторка.

Роман Пилип у свою чергу відзначив, що поряд із документальною точністю, дослідниці, котра до всього є талановитою портретисткою, йдеться і про відтворення більш невловимих, ментальних особливостей представників тієї чи іншої етнографічної групи, на що, безумовно, звернуть увагу й відвідувачі виставки. 

Представлена в залі музею добірка картин Катерини Білетіної “Квіти Закарпаття” – це частина проекту “Український портрет”, започаткованого художницею в 2004-му році. Виставку склали 26 полотен, одне з яких написане щойно – під час пленеру. Більшість робіт зображають народні одягові комплекси закарпаток.

Привітали авторку з презентацією начальник управління культури облдержадміністрації Вікторія Фролова, директор обласного музею народної архітектури та побуту Василь Коцан, закарпатські колеги-художники і поціновувачі.   

Ознайомитися з творчим доробком Катерини Білетіної можна до 3 травня.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах