Перечинка витрачає пенсію на квіти – аби цвіло і буяло
65-річна Ганна Пеха з Перечина отримує 1400 грн. пенсії. Чимало з неї витрачає на квіти.
– Любов до квітів у мене – від мами, – посміхається. – Ми жили у Ворочеві. Довкола нашої хати квіти цвіли завжди, окрім зими. Мама дуже любила квіти: садила, доглядала, пестила їх, як малих дітей. Коли померла, то люди принесли на похорон дуже багато квітів.
Квітникарка проживає у багатоповерхівці по вулиці Ужгородській. У дворі будинків за №39 та 41 є декілька клумб, але весняні квіти цвітуть тільки на тих, які облаштувала пані Ганна. Радують око і додають настрою фіалки, нарциси, гіацинти та інші. Посаджені тут і кущі троянд, бузку. Напроти через дорогу ростуть молоді фруктові дерева: вишні, черешні, яблуні, сливи, персики. Їх теж посадила пані Ганна.
Жінка ходить з допомогою ціпка – 10 років тому перенесла операцію на правій нозі. Незважаючи на недугу, не сидить вдома склавши руки. Вчора із сином засадила картоплею одну ділянку, яка знаходиться біля Сімерського мосту. Продовжать ярювати після Великодня.
Перед під’їздом припаркована іномарка. Обходимо її, аби присісти на лавці і продовжити розмову. Дошки на лавиці своє віджили. Поштові скриньки ще з радянських часів теж варто б замінити новими. Замість свіжої періодики у них сміття та пожовкла рекламна продукція, яка Бог знає коли туди кинута.
На лавиці пані Ганна продовжила розповідати про свою палку любов до квітів:
– Щороку купую різні цибулини, насіння, рослини. Буває, що син та чоловік сварять: скільки тобі тих квітів треба? Як цвіте мій квітник, то душа ми ся радує. Минулого року зрізали аличу, бо вона щороку родила. Та ще і щедро. Нікому до тих слив не було діла – достигнуть, обсиплються. Збирала їх я, торік було відер 50, поносила у шанс, привела до порядку територію. На огорожу цього квітника витратила тисячу гривень.
Пехи проживають на другому поверсі. Їхня площадка оздоблена штучними квітами та картинами. На одній – піони, на другій – портрет доньки, яку написав син. Влітку їхній балкон потопає у буйному цвітінні петуній.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися