У Мукачеві пройшла традиційна Бібліохода
У рамках Тижня дитячого читання, міська бібліотека для дітей з найактивнішими читачами – бібліо-скаутами провела традиційну Бібліоходу «Мукачево, читай!». Цього року бібліотекарі підготували для учасників бібліоходи тему «Народження книжки»: чим є книга, що вміщує у собі, хто над нею працює, як вона народжується і куди врешті-решт потрапляє після виходу у світ.
Бібліоходу почали з читальної зали бібліотеки, де бібліотекар Алла Товтин Михайлівна провела з читачами бібліо-урок і розповіла про структуру книжки, а директор бібліотеки Мирослава Хруник поділилася з дітьми історією створення першої збірки поезій юних поетів Мукачева «Первоцвіт». Організатори підготували похід у місцеву друкарню, де всі наочно могли побачити процес створення книги.
Юним бібліо-скаутам розповіли про те, як верстають книгу, як роздруковані матеріали відбивають на спеціальній пластині, після чого її обробляють спеціальними рідинами і вже аж потім відправляють до машини, що друкує справжні сторінки книжок. Після того всі спостерігали, як інша спеціальна машина відбирала потрібні сторінки і виходили майже справжні книжки, які залишалося перерізати гільйотиною і загорнути обкладинкою. Крокуючи далі містом, діти зустріли письменника та видавця Мирослава Дочинця. Письменник був вражений скаутською компанією, радо спілкувався з читайликами і навіть поділився власною формулою успіху: «Читайте книги, аби не бути дурними та бідними». Після чого активні читачі бібліотеки урочисто прийняли письменника до лав бібліо-скаутів.
Приємною несподіванкою була і зустріч із журналісткою та видавцем Оксаною Головчук, яка щиро вітала дітей, раділа з того, що вони читають, приймають активну участь у бібліотечному житті, радо погодилася стати бібліо-скаутом та поділилася секретом, що завжди знаходить відраду у книзі та черпає з неї енергію. чергу.
Наступною станцією стала книгарня «Друг читача», бо ж саме туди, окрім бібліотеки, потрапляє книга після друкарні. Там, пані Валерія розмовляла з дітьми про їхні улюблені казки дитинства та книги, які вони полюбляють читати зараз. На згадку про книгарню всі отримали від пані Валерії календарики.
Все завершилось там, де і почалося, – у стінах бібліотеки, де традиційно, враженнями від ходи діти ділилися один з одним за чашечкою пахучого чаю.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися