Як побороти безробіття серед ромського населення Ужгорода
Днями в Ужгородському центрі зайнятості відбувся круглий стіл, щодо працевлаштування ромського населення. Участь у заході взяли представники громадських організацій, комунальних підприємств, міського та обласного центру зайнятості, управління освіти Ужгородської міськради.
«Мета круглого столу – налагодити ефективну співпрацю із соціальними партнерами, роботодавцями щодо організації зайнятості працевлаштування ромського населення, – розповідає Сергій Олексіюк, директор Ужгородського міського центру зайнятості. – Взагалі до вирішення цього питання потрібно підходити комплексно. Більшість ромів, які звертаються у службу зайнятості, не вміють читати і писати. Якщо за цей рік брати 810 вакансій, які надійшли, то некваліфікованих тільки 5%, це 40 вакансій, на які можна працевлаштувати людей, які не мають освіти. Тому звісно перш за все потрібно створити умови для навчання. Кожного дня в центр зайнятості звертаються представники ромської національності, які дійсно шукають роботу. Утім зрозуміло, що коли людина немає жодної освіти, то єдине, що ми можемо їй запропонувати, то це вантажники, прибиральники, двірники».
За словами спікерів заходу, дискримінації до ромів з боку роботодавців Ужгорода немає. Нині із шеститисячної громади офіційно працевлаштована тисяча осіб. За минулий рік завдяки Ужгородському центру зайнятості вдалося працевлаштувати 200 осіб. Зокрема нарізні комунальні підприємства, такі як КШЕП, міські ЖРЕРи, ЗОШ, ТОВ «АВЕ Ужгород», ПАТ «Ужгородський Турбогаз».
«Зараз ринок праці в Ужгороді потребує найбільше не лікарів, не вчителів, не юристів а високопрофесійних робітничих кадрів: в’язальників схемних джгутів, швачок, слюсарів, електромонтерів, столярів, касирів, продавців, кондитерів, кухарів, барменів, офіціантів тощо.
Саме на цих посадах рівень зарплати нічим не поступається тим, які мають освіту», – зазначив Юрій Фущич, директор Закарпатського обласного центру зайнятості.
Взагалі потенціал ромів для здобуття кращої роботи, професії – величезний, наголошують учасники круглого столу. Єдине, що потрібно – це бажання вчитися, аби знайти собі гідну працю.
Христина БІКЛЯН, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися