24 квітня на сцені Закарпатської обласної філармонії феєричний гала-концерт представили учасники Всеукраїнського відкритого дитячо-юнацького хорового фестивалю-конкурсу “Голоси Яскравої Країни”.
Вже друге за ліком свято співочих талантів, традиційно, тривало три дні, впродовж яких гості відкривали для себе мальовничий Ужгород і виступали в його найцікавіших культурних локаціях. 23 квітня ж, на базі Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора, тривав сам конкурсний день.
Оцінювали виступи як представники культури Закарпаття – народний артист України Еміл Сокач, заслужений діяч мистецтв України Володимир Волонтир і заслужений працівник культури України Юрій Глеба, так і запрошені судді – досвідчені педагоги й знані артисти Наталія Манько (м.Львів), Марина Гончаренко (м.Чернігів) і Олена Асташева (м.Київ).
Голова журі – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування ОНМА ім.А.Нежданової, лауреат міжнародних конкурсів Ніна Заболотна (м.Одеса).
Відкриваючи гала-концерт, голова журі висловила вдячність усім, хто причетний до свята: організатору, голові ГО “Яскрава Країна” Ользі Обласовій та її команді за відмінну ідею і відповідне втілення, очільниці культури Закарпаття Вікторії Фроловій – за вагому підтримку фестивалю-конкурсу та гостинний прийом, а членам журі – за напрочуд злагоджену роботу та цікаве спілкування. Також Ніна Заболотна відзначила високий рівень змагання, в якому відчутна наполеглива робота педагогів і самих конкурсантів. “Ми знаємо, що такі хорові свята – направду незабутні, певно, саме тут народжуються найважливіші якості в душах дітей – це любов до пісні та єдність довкола художньої творчості. Віриться, що діти й студенти, які нині брали участь у нашому співочому святі, успішно зростатимуть, закінчуватимуть школи, виші, приєднуватимуться до нових, дорослих професійних колективів, але ці враження залишаться з ними назавжди, вони ніколи не забудуть ці щасливі миті і свої чудові колективи”.
Далі одне за одним свої виступи присутнім подарували 18 колективів, що були нагороджені дипломами та подарунками. Результати конкурсу наступні:
Молодша вікова категорія (до 11 років)
Диплом І-го ступеня – Молодший склад зразкового дитячого хору “Віват музико! Рівненського міського палацу дітей та молоді” (м.Рівне);
Диплом ІІІ-го ступеня – Вокальний ансамбль “Cantus” (м.Київ).
Середня вікова категорія (12-15 років)
Дипломи І-го ступеня:
– “Solo musica” зразковий дитячий хор школи педагогічної практики Одеської національної музичної академії ім.А.Нежданової (М.Одеса);
– Старший хор КДШМ №6 ім.Г.Жуковського (м.Київ);
– Вокальний ансамбль “Шкільний корабель” ДМШ №24 (м.Київ);
– Вокальний ансамбль “Gloria” (м.Іршава, Закарпаття);
Дипломи ІІ-го ступеня:
– Старший склад зразкового дитячого хору “Віват, музико!” Рівненського міського палацу дітей та молоді (м.Рівне);
– Народний художній колектив, дитячий хор “Скворушка” Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості (м.Харків);
– Вокальний ансамбль народного камерного хору “Жайвір” Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (м.Львів);
– Вокальний ансамбль старших класів “Пролісок” (м.Криви Ріг, Дніпропетровська обл.);
– Вокальна група зразкового дитячо-юнацького хору “Радуниця” (м.Львів);
– Народний камерний хор “Жайвір” (м.Львів) ;
Диплом ІІІ-го ступеня – Дівочий вокально-хореографічний ансамбль “Панночка” Храму Різдва Пресвятої Богородиці (м.Львів).
Молодіжна вікова категорія (16-25 років)
Диплом І-го ступеня – Вокальний ансамбль Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора (м.Ужгород) ;
Дипломи ІІ-го ступеня:
– Жіночий хор ПНПУ ім.К.Ушинського “Академія” (м.Одеса) ;
– Зразковий хор студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв (м.Ужгород) ;
Дипломантом у цій категорії став також Вокальний ансамбль ПНПУ ім.К.Ушинського (м.Одеса).
Доросла вікова категорія (від 26 років)
Диплом ІІ-го ступеня – Ансамбль народного художнього колективу камерного хору “Либідь” (м.Київ).
Організатори обіцяли невдовзі повернутися до Ужгорода з наступними цікавими арт-проектами, кажуть: Закарпаття манливе своїми краєвидами, архітектурою, історією та культурою, а також – привітними мешканцями, які роблять це місце ідеальним для творчого розвитку та відпочинку наших обдарованих дітей і молоді, інформує Управління культури Закарпатської ОДА.