27870
09:24 22.032017

Львівський художник розповість ужгородцям про вплив тоталітаризму на українські пам’ятники

Життя 5729

В суботу, 25 березня, в Ужгороді відбудеться лекція художника, дизайнера й видавця Ростислава Лужецького про вплив тоталітарної спадщини на українські пам’ятники. Революція Гідності і війна на Сході України стали каталізаторами декомунізаційних процесів, поставили українців перед світоглядним вибором, перед необхідністю переосмислення спадщини тоталітарної доби. Пам’ятники й форми комеморації, які обирає, толерує чи не толерує суспільство, у цьому контексті є надзвичайно показовими.

17264354_258622487929212_7327977503745732573_n

Чи стає суспільство вільним після падіння тоталітаризму і про що говорять українські пам’ятники і як на нас впливає меморіальна спадщина тоталітарної доби? Про це піде мова на лекції художника, дизайнера і видавця Ростислава Лужецького.

«Тоталітарна машина породжує шаблони і не допускає вільних трактувань. Є форми й лінії, за якими маєш жити увесь час. І коли клітка відкривається, ти все одно не можеш вийти за межі цих форм і ліній. Ще років 50-100 суспільство в своїй глибинній сутності залишатиметься тоталітарним, навіть не розуміючи цього.

Завдання переламати бюрократичний шаблон і припинити зневажати культуру – на наших плечах. У цьому контексті важлива цитата Юрія Шевельова: «Історія вчить, що ніколи не може перемогти рух, що виник як автоматичне пряме заперечення існуючого стану і перейняв методи свого противника». Ми не зможемо нічого змінити, якщо будемо тими ж методами, формами, естетичними канонами – лише зі зміною наліпки – просувати ідею своєї країни», – вважає Ростислав Лужецький.

Лекція Ростислава Лужецького відбудеться у рамках арт-фестивалю «Березневі коти», у партнерстві з видавництвом «Комора».

Ростислав Лужецький – художник, дизайнер, видавець. Народився 1970 р. у Львові. В 1993 р. закінчив Львівську академію мистецтв, в 2003 Інститут кіно і телебачення. Автор численних дизайнерських проектів для українських та іноземних видавництв («КОМОРА», «КСД», «ФАКТ», «Ярославів Вал», AmazonСrossing (США), Wereldbibliotheek (Амстердам), «ART» (Бухарест), тощо, телеканалів: СТБ, 1+1 і УМХ, а також персональних мистецьких експозицій «Картографія», «Образ і документ. З мапи художника», «Музей покинутих секретів – проекція» і ін. Роботи знаходяться в приватних збірках та галереях у Польщі, Сербії, Німеччині, Італії, Франції, Швеції, США, Канаді, Австралії.

Час: субота, 25 березня, 14:00

Місце: культурно-історичний центр «Совине гніздо» (вул. Ракоці 2)

Вхід: 55 грн

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Оперативники Чопського загону викрили спробу незаконного переміщення партії безакцизних сигарет
16:45
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Всі новини