27715
11:29 20.032017

На Закарпатті діятиме угорська програма розвитку дитячих садочків

Життя 2308

Про це на прес-конференції, що відбулася 1 березня, заявив Янош Арпад Потапі, держсекретар Угорщини з питань національної політики. Так, планується, що на території Карпатського регіону збудують 68 нових дитячих садочків, у 215 закладах проведуть ремонті роботи, повідомляє MTI.

deti-risujut-890x395

«Дошкільне виховання є важливим, адже де, як не в садочку, дитина починає формуватись як особистість. Тому угорськомовне населення прикордонних частин Румунії, Словенії, Хорватії та, зокрема, Закарпаття отримає значні кошти на будівництво нових і реконструкцію вже існуючих дитячих садочків», – зазначив держсекретар.

У свою чергу, Уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежо розповів, що наразі за межами Угорщини проживає 48 тисяч угорськомовних дітей, тож є велика потреба в дошкільних закладах для них. Стосовно Закарпаття зауважив, що до кінця 2018 року тут побудують 11 нових дитячих садочків, а в 105 дошкільних навчальних закладах проведуть ремонтні роботи.

Спочатку фінансування отримають релігійні дитсадки. Так, до кінця року мають бути придбані відповідні ділянки під будівництво, розроблена вся проектно-кошторисна документація та отримані дозвільні документи. Термін завершення будівництва та реконструкцій – 31 грудня 2018 року.

Крім реконструкції будівель та облаштування прилеглих територій, у рамках програми будуть проводитися тренінги для педагогів, які займаються з дітьми соціально незахищених верств населення.Також Іштван Грежо розповів, що для закладів, котрі беруть участь у програмі, передбачена розробка спеціалізованих навчальних посібників. Для всіх педагогів буде доступна віртуальна сторінка дитячого садочка. Крім того, планується залучення дитячих психологів та логопедів для занять з дітьми.У рамках програми проведуть курси з підвищення кваліфікації для медичних працівників: акушер-гінекологів, неонатологів, педіатрів та медсестер.

Вікторія КОПИНЕЦЬ 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
У Берегові стартував Різдвяний Festival Берегове
08:30
Руслана Джахман про виставку щодо важливості збереження комах запилювачів
20:22
Василина Палинчак-Кутузова про закарпатські хустки з фондової колекції музею ім. Т.Легоцького
19:51
У Рахові через золу з печі загорілася надвірна споруда: пошкоджено будинок і мотоцикл
19:14
У Бедевлі на Тячівщині водійка Opel наїхала на чоловіка, який лежав на дорозі: пішохід загинув
18:44
Свекруха регулярно знущалася над невісткою та виганяла її з дому
17:39
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW
16:36
На Закарпатті за тиждень засуджено організатора і переправницю, які намагались нажитись на переправленні ухилянтів – дайджест прокуратури
12:37
Один рух — і життя могло змінитися назавжди: ужгородські медики врятували 18-річного юнака
11:40
На Закарпатті бізнесу роз’яснили умови енергозабезпечення та доступні фінансові інструменти підтримки
10:42
Всі новини
Головне