25955
11:35 18.022017

Представники влади обстежили полігон твердих побутових відходів на Ужгородщині

Життя 5494

Вчора міський голова Ужгорода, заступник голови Закарпатської ОДА, голова Ужгородської райдержадміністрації  та чимало фахівців профільних структурних підрозділів розпочали робочий день із виїзного засідання на полігоні твердих побутових відходів біля села Барвінок. 

P3580439
У 1998 році був розроблений проект полігону на 14 гектарах землі, Постановою Верховної Ради у 2000 році 9 га землі під полігон передано в тимчасове довгострокове користування. 
На виділених землях збудовано три заглиблені майданчики для складування твердих побутових відходів (котловани). Зараз полігон практично вичерпав свій ресурс. Зокрема, обсяг відходів, передбачений проектом, складає 1260 тис. тонн, однак із листопада 1998 року, коли почалася експлуатація полігону, накопичено більше 1143,4 тис. тонн. На звалище біля Барвінка звозять побутові відходи не лише з Ужгорода, а й з усього Ужгородського району, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба мерії.
Як виглядає частина полігону, де вже проведено рекультивацію, сьогодні ще раз оглянули учасники виїзної наради – колишнє звалище перемежовують шари ґрунту і ґрунт накриває його, всередині відбуваються процеси гниття, при цьому видобувається газ. 
Зі сміттєзвалищем зараз потрібно вирішити кілька питань: провести рекультивацію нині діючого, його площа близько 3 гектарів; пройти численні процедури оформлення нової земельної ділянки і почати роботи з її облаштування; вирішити, що ж робити зі сміттям, поки запрацює новий полігон; знайти інвесторів для сучасних, безпечних для довкілля й економічно вигідних технологій переробки. 
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв відзначив, що міська влада, спільно з обласною та районною, працює паралельно над усіма цими напрямками. Зокрема, щодо рекультивації є  розпорядження голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля про передачу земельної ділянки для рекультивації полігону твердих побутових відходів. Паралельно міська рада виділяє кошти, 200 тисяч гривень, на розробку проекту з рекультивації. Що саме потрібно буде робити і вартість цих робіт – визначать проектанти. 
Продовжується і робота щодо виділення земельної ділянки державного підприємства «Еліта» біля села Ратівці для нового сміттєпереробного комплексу. Проте шлях цей об’єктивно займе не один рік. А сміття, і не лише Ужгорода, а й усього району, треба кудись дівати, і щодня,  вже. Тому вивчають механізм щодо використання земельної ділянки поруч із частиною сміттєзвалища, яка вже рекультивована, щоб на якийсь час продовжити роботу полігону твердих побутових відходів. Ця територія належить до земель запасу Ужгородського району. 
Богдан Андріїв також наголосив, що зараз на Ужгородщині близько 40 місць, куди незаконно звозять тверді побутові відходи. «Аби навести з тим лад, потрібно прийняти загальне рішення, яке буде йти на користь як місту, так і району, щоб ліквідувати стихійні сміттєзвалища. Для цього потрібне розуміння громади, що це дійсно дуже серйозна проблема, її обов’язково треба вирішити і це можливо лише спільно. Ми повинні шукати з людьми консенсус. Потрібно з людьми розмовляти і доводити, що ми хочемо хорошу справу зробити. За різними підрахунками, для звалища тут потрібно ще 5-10 га – все залежить від того, де воно буде розміщено і які інвестори долучаться, щоб робити все по-європейськи. Всюди у світі сміття – це гроші, а у нас – проблема».
Заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін: «За дорученням голови обласної адміністрації я підключився до вирішення питання сміттєзвалища.  Проблема не тільки зі сміттєзвалищем  в Ужгороді – це проблема всієї нашої області, несанкціонованих, стихійних звалищ сотні. І ми ці питання хочемо вирішити системно, в тому числі на допомогу нам прийде новий закон щодо сміттєзвалищ.  Це проблема держави  і у Верховній Раді вже зареєстрований новий законопроект, він буде обговорюватися. Його прийняття буде допомогою всім громадам.

Думаю, питання цього сміттєзвалища буде нарешті вирішене. Вже є рішення голови обласної адміністрації  щодо передачі земельної ділянки у комунальну власність. Протягом місяця-двох, сподіваємося, завершать проект на рекультивацію. Що стосується розширення цього полігону, то сьогодні ми прийняли рішення про розробку проекту на 3-5 гектарів землі, уже з початку наступного тижня визначимо чітку «дорожню карту» – що і як робити, крок за кроком. Проводиться і робота із залучення інвестицій, сподіваюся, тут буде сучасний переробний завод. За законодавством маємо провести ще громадські слухання. Міський голова, голова районної адміністрації і я теж будемо зустрічатися з громадою, пояснювати, що це необхідно не тільки для Ужгорода, а й для Ужгородського району, нашого Закарпаття». 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини