Соціальні працівники Закарпаття розповіли про соціально-реабілітаційні заклади області
14 лютого в будівлі Закарпатської ОДА відбувся брифінг керівників соціальних служб. Основною темою обговорення стало надання соціальної допомоги сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк розповіла, що в Закарпатській області функціонують 18 центрів соціальних служб: 1 – регіональний, 13 – районних, 4 – міських. Всього в них працює 89 працівників.
Впродовж 2016 року послугами таких центрів скористалися 8215 сімей. Для проведення реабілітації та надання психологічної допомоги в Закарпатті створено 4 заклади соціального обслуговування, які допомагають людям, що опинилися у складних життєвих обставинах.
Так, у місті Ужгород функціонує Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги, який покликаний допомогти людям, що постраждали внаслідок стихійного лиха, стали жертвами насильства чи вчиненого проти них злочину. Тут надають соціальні послуги в умовах цілодобового стаціонару, їх забезпечують харчуванням, проводять психологічну діагностику та реабілітацію. Зокрема, з 2005 по 2016 рік до Центру за допомогою звернулися 3729 осіб.
Обласний соціальний центр матері та дитини, що створений у місті Перечин є закладом тимчасового проживання жінок, які перебувають на сьомому – дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що стають перешкодою виконання материнського обов’язку. Метою Центру є проведення роботи спрямованої на зменшення соціального сирітства. Тут матері зможуть отримати безоплатну психологічну та правову допомогу, певну освіту. Протягом 2016 року тут проживало 107 осіб.
Обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що теж функціонує в місті Перечин теж є закладом для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського спілкування, віком від 15 до 18 років та від 18 до 23 років. Основним завданням цього закладу є створення умов для соціальної адаптації та підготовка до самостійного життя.
Ще один Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями знаходиться в місті Мукачево. Це заклад денного перебування дітей та молоді віком від 7 до 35 років, його мета – відновлення та підтримка їх фізичного та психічного стану, адаптація та інтеграція у суспільство. Такий центр розрахований на обслуговування 30 осіб.
Якщо ви опинитеся у складній життєвій ситуації, то завжди зможете звернутися в один з таких закладів за місцем вашого проживання, де вам нададуть фахову допомогу та допоможуть вирішити ваші труднощі.
Вікторія КОПИНЕЦЬ, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися