24909
16:10 6.022017

Вегетаріанство не спосіб харчування, а стиль життя

Життя 11020

Їмо, щоб жити, чи живемо, щоб їсти? Відповідь, звичайно, одна: їсти для того, щоб жити. А що їсти і скільки, думка на це в кожного своя. Одні люблять м’ясо і споживають його кожного дня, інші категорично проти такої їжі, бо віддають перевагу овочам, фруктам, ягодам, грибам. Саме таких людей називають вегетаріанцями.

fruits and vegetables shopping

Підраховано, що в рядах вегетаріанців у світі перебуває понад 800 млн чоловік. Така категоричність до їжі тваринного походження у всіх різна. В одних це релігійні й філософські переконання, в інших – чисто матеріальні причини, брак грошей, ще в когось – бажання виділитися. Але частіше за все люди щиро вірять, що такий спосіб харчування принесе велику користь їхньому здоров’ю… Тож що таке вегетаріанство?

«Це система харчування, з якої виключають продукти тваринного походження або обмежують їхнє споживання», – розповідає молоде подружжя ужгородців Михайло та Валерія Томаш, які люблять активний відпочинок і ведуть здоровий спосіб життя. Жити в русі, бути здоровими й активними їм допомагає вегетаріанство. Це їхнє тверде рішення, від якого вони ніколи не відступають.

Аби переконати нас, що вегетаріанство надзвичайно корисне для нашого організму, молоді люди діляться своїми знаннями: «Це не просто особливе харчування, а стиль життя, спосіб мислення і світогляду. Вегетаріанство може бути строгим, у такому випадку його називають веганством, а тих, хто дотримується цієї системи, – строгими вегетаріанцями. Такі люди вважають, що природна їжа є найбільш правильним методом харчування, бо впливає на діяльність мозку, при цьому підвищує інтелект і тривалість життя.

Вегани не їдять м’ясо, не носять хутро та вироби зі шкіри, а також не користуються парфумами й косметикою, які тестуються на тваринах. Крім того, вони активно виступають проти бездумного використання природних ресурсів. Вегетаріанці не споживають забійну їжу: м’ясо, рибу, птицю, морепродукти. А ось вагани, окрім цього, відмовляються від продуктів тваринного походження: молока, сиру, яєць і навіть меду.

Тобто вегани харчуються винятково рослинною їжею».

Подружжя розповідає, що серед їхніх знайомих є й безліч прихильників

напіввегетаріанства. У повсякденному житті вони вживають лише їжу рослинного походження, а на свята дозволяють собі рибу, іноді й пісне м’ясо. Дієтологи вітають таку систему харчування і розцінюють її як золоту серединку між нетрадиційним та здоровим харчуванням. Бо, як стверджує статистика, люди, котрі ведуть здоровий спосіб життя (не палять і не вживають алкоголь) та дотримуються цього методу харчування, залишаються в чудовій фізичній формі й живуть довго. Проте кожному потрібно підбирати свій індивідуальний метод харчування, враховуючи всі фізіологічні властивості організму. При цьому слід обов’язково брати до уваги вік людини і стан її здоров’я.

«Вегетаріанцями ми ставали поступово і прийняли це рішення спільно, – розповідають Михайло та Валерія. – Люди часто запитують у нас, які страви ми готуємо. Спочатку нам бракувало фантазії, але все приходить з досвідом. Тим паче, що ми придбали собі вегетаріанську кулінарну книгу. Там знаходимо безліч цікавих, корисних рецептів, як урізноманітнити свій вегетаріанський раціон та як збалансувати продукти, щоб забезпечити себе поживними речовинами протягом дня. Дуже любимо готувати гриби, бобові та крупи, які є чудовими замінниками м’яса. Вони містять стільки ж, якщо не більше, поживних речовин, а тому ви зможете споживати ту кількість калорій, до якої звикли. Те ж стосується і сої та різних вегетаріанських фаршів, які також містять поживні речовини, а від м’яса відрізняються ціною. Коли їздимо за кордон, то часто привозимо із спеціальних вегетаріанських лавок продукти, відвідуємо заклади здорового харчування. Там же черпаємо для себе цікаві рецепти, а потім готуємо вдома».

Тому бути чи не бути вегетаріанцем, рішення кожна людина повинна приймати самостійно. Притім неодмінно дослухаючись до порад медиків. Також обов’язково треба враховувати всі переваги й недоліки такої дієти.

Статистика свідчить: у м’ясоїдів серцеві напади стаються частіше через те, що в м’ясі багато жиру та холестерину. Також у людей, які щодня вживають м’ясо, частіше виявляють онкозахворювання.

Тож вегетаріанство, безумовно, корисне для здоров’я, і аргументів тут більш ніж достатньо: боротьба із зайвою вагою, рослинна їжа позитивно впливає на роботу кишечника, серцево-судинної системи, нормалізується обмін речовин, у рослинній їжі багато вітамінів, мікроелементів, корисних вуглеводів.

Утім вегетаріанство має й мінуси. Варто пам’ятати, що, вживаючи тільки продукти рослинного походження, дуже важко скласти збалансований режим харчування, бо рослинний білок засвоюється гірше, ніж тваринний, а це веде до перевантаження травної системи. Доведено, що в людей після 5–7 років вегетаріанства знижується імунітет. Ця система харчування протипоказана дітям, адже для нормального росту організму потрібні як м’ясо, так і риба. Ще один нюанс – це недешево, бо для повноцінного харчування стіл повинен бути багатим.

У вегетаріанців є чого повчитися, однак потрібно оцінювати цей режим харчування так, щоб не нашкодити собі та іншим. Але коли ви вже твердо вирішили бути вегетаріанцем, то пам’ятайте, що це перш за все здоровий спосіб харчування, а не виключення із раціону деяких продуктів. Бо часом мішок горішків здатний завдати організму більше шкоди, ніж шматок м’яса. Адже добре все те, що в міру.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини