24329
11:07 25.012017

В Ужгороді відкриється виставка робіт Гаврила Глюка

Життя 4971

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, присвячена ювілею видатного закарпатського митця Гаврила Глюка. Із журналістами зустрілися представники благодійного фонду ім.Г.Глюка: Йосип Гомокі, внуки художника Віктор Гомокі та Олександр Александров, професор Федір Шандор.

IMG_8106

Як розповів Федір Шандор, цього року всесвітньовідомому художнику із Закарпаття виповнилося б 105 років. «День народження художника у травні, але ювілейна виставка відкривається вже 9 лютого, – повідомив Федір Шандор. – Упродовж року планується ще кілька цікавих заходів, пов’язаних з іменем художника. У квітні-травні відбудеться акція, яка буде знаковою для країн центральної Європи. У той же період презентуватимемо туристичний маршрут «Художники Закарпаття», який вже, внесений у реєстр туристичних маршрутів України та Угорщини. Також хочемо показати деякі речі, які ніколи не презентувалися широкому загалу».

Йдеться, зокрема, і про знамениту срібну медаль художника. Її продемонстрував присутнім Йосип Гомокі. «Гаврило Глюк отримав медаль у 1958 р. на всесвітній виставці у Брюселі за відому картину «Лісоруби». На Закарпатті ні у кого такої нагороди немає. Це наша сімейна гордість, це дуже серйозне досягнення на всесвітній виставці і вже означає визнання», – розповів Йосип Гомокі. За його словами, після останньої прижиттєвої виставки художника на 75-річчя, сім’я щоп’ять років організовує ювілейні виставки. Упродовж років цим займалася донька художника Валентина Глюк-Александрова. Цього року підтримають традицію чоловік доньки та внуки Г.Глюка.

Олександр Александров, внук художника, зауважив, що організаторів виставки чекає копітка робота. «Додам, що медаль дідуся єдина не тільки в Закарпатті, але й унікальна для України. Таку ж медаль, але золоту, мав Олександр Довженко, – каже Олександр Александров. – Роботи дідуся є в Третьяковській галереї, приватній колекції членів королівської родини Іспанії тощо. Хоча дідусь був невиїзний, далі Будапешта його спецслужби не випускали, його роботи об’їздили весь світ».

Віктор Гомокі, внук художника зауважив, що творів Г.Глюка залишилось небагато: «На виставці будуть представлені картини з тих фондів, які зараз є (значна частина перебуває у музеях, приватних колекціях». Але відвідувачі виставки все ж побачать роботи, які раніше не виставлялися.

Гаврило Глюк не малював на замовлення системи, і хоч пройшов Сталінград і Сибір, військової теми не торкався. Основна тема робіт – лісоруби, люди праці. Про це розповів Йосип Гомокі. У художника було також багато малюнків для дитячих книг.

IMG_8118

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини