24081
19:23 22.012017

Як в Ужгороді відзначили День Соборності України

Життя 2089

Сьогодні, 22 січня в Ужгороді відбулася низка урочистостей присвячених 98-ій річниці Дня Соборності України. У них взяли участь очільники обласної та міської влади, представники дипломатичного корпусу, народні депутати, керівники силових структур та духовенство.

IMG_5232

День Соборності України – це свято возз’єднання земель Великої та Західної України, що було проголошено Актом Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року.

Заходи розпочалися відкриттям пам’ятної дошки українському історику, політику, громадському діячу та голові Центральної Ради Української Народної Республіки Михайлу Грушевському на Будинку профспілок, що на площі Народній. Ця дошка також приурочена до 150-річчя від дня народження видатного українця.

З урочистою промовою виступив Геннадій Москаль, голова Закарпатської ОДА та розповів, що для історії України Михайло Грушевський є епохальною постаттю. Він, як голова Центральної Ради основними принципами побудови держава вважав законність і демократію, а як визначний вчений та патріот створив перше найбільш повне дослідження з історії України від найдавніших часів.

«Михайло Грушевський переконував, що український народ пройшов складний історичний шлях, вистраждав право на свою мову, культуру та на власну державність. Але сьогодні, коди перед Україною черговий раз поставили велике випробування все більшого значення набувають його слова про те, що суспільство має консолідуватися, разом братися за важку справу розбудови держави», – зазначив Геннадій Москаль.

Також, декількома словами поділився автор меморіальної дошки Михайла Грушевського Богдан Корж. Він описав своє бачення меморіалу та процес його створення.

Після урочистого відкриття, присутні поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, під супровід Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

Відтак, містяни сформували колону, що несла 100-метровий прапор України від площі Народної до пам’ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину, що на набережній Незалежності, де теж поклали квіти та заспівали гімн.

Далі колона, в супроводі духового оркестру, рушила на площу Театральну через пішохідний міст, де утворили Ланцюг Єдності, цим самим символічно об’єднавши два берега річки Уж. Варто зазначити, що такі Ланцюги Єднання були утворені в понад сотні міст України, символізуючи собою згуртування українців та готовність людей мобілізуватися разом для спільного подолання труднощів.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах