На Свалявщині є унікальне джерело. ФОТО
Свалявський район–унікальна мінеральна родзинка. Тут розташовані найтаємничіші гідрологічні дарунки природи.
Кілька разів, гостюючи у родичів у селі Драчино, я була вражена кожною миттю, перебуваючи в унікальній глибинці, яку заснували ще німці. То ж і назва – Драчино від німецького «Дорндорф» – село у терні.
Глибинку засновано переселенцям із Германії та Словаччини, яких за свідченням історії, запросив граф Шенборн.
Мабуть, однією із найвагоміших причин відвідати село – то є нагода попрямувати до одного із найчудовіших місць на окраїні цієї глибинки. Заради чого? Задля краси і неповторних емоцій довколишньої природи. І головне, аби відвідати одне із найцілющіших мінеральних джерел, розташованого у лісі, майже за 2 кілометри пішого маршруту від населеного пункту. Ми ж добиралися на мотоциклі до джерела.
Перед поїздкою пан Михайло, який і подав ідею відправитись на джерело, як і годиться, найперше затарився необхідними пляшками різного розміру та закрутками. А тоді – запропонував більшим і меншим учасникам поїздки зайняти місце на залізній конячці. І ми радо помчались! До джерела!
На сьогодні те джерело із мінеральною водою облагороджене порядними людьми. Ще раніше тут не було ні дерев’яної бесідки навколо нього, ні спеціального місця для відповідної тари, майстерно збитого із дощок, ані посудини – черпака, аби зручніше було ту воду наливати у пляшки.
Пан Михайло, заповнюючи водою, пляшки. Зауважує – Ця вода є надзвичайно смачною, лікувальною. Але вживати її необхідно у маленьких дозах. Переборщувати не варто із нею.
Вода насичена залізом. Якщо її довго тримати на зберіганні, у пляшці починає формуватися наліт жовтуватого кольору – то осідає залізо. Власне кажучи. Вода є дуже лікувальною, –зауважує Михайло Михайлович. Допомагає при гастриті, жовчо-камяній хворобі. Роздроблює камені у нирках. То не даремно ж сюди кожного року з’їжджаються охочі туристи – і пішо, і з машинами.
За словами аборигена, окрім цього джерела, не далеко від нього є ще одна свердловина із мінеральною водою. Це джерело є менш відоме. Поки не вивчене. – Та я пив із нього воду кілька разів нічого зі мною не сталось, – жартує пан Михайло. – Інша річ у тому, що вода є надзвичайно солоною і теплою. Багато не нап’єшся її. То на любителя, – відзначає пан Михайло.
Мирослава ГОЛОВНИЧ, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися