Керівництво УжНУ відповіло на актуальні питання діяльності вишу. ФОТО
10 січня, в ректораті УжНУ відбулося спільне засідання Вченої ради та Конференції трудового колективу університету, де Володимир Смоланка, ректор вузу, представив свій звіт про досягнення навчального закладу протягом минулого року.
Відповіді на найактуальніші питання у роботі керівництво вузу дало вже після засідання.
Як зазначив пан ректор, УжНУ входить до 20-ти найбільш потужних вищих навчальних закладів України. Тому важливим є отримання детальної інформації про найбільший університет краю і, зокрема, інформацію щодо вступної кампанії, адже впродовж останніх років умови та правила прийому до вишів постійно змінювалися. Так, документи для прийому на перший курс вже подаються в електронній формі, а кількість можливих заяв та університетів, куди їх можна подавати зменшено. Також, у 2016 році був створений новий перелік спеціальностей для майбутніх студентів і в кінці року він був доповнений.
Ігор Король, проректор з науково-педагогічної роботи, розповів про зміни в системі виплат стипендій, адже Кабмін прийняв постанову про розміри стипендій та порядок їх призначення. Згідно неї, в наступному семестрі студенти будуть отримувати стипендії за середнім балом останньої сесії, а вже з липня за новим рейтингом. Якщо раніше стипендії отримували всі студенти з середнім балом 4 і вище, то зараз – тільки ті студенти, що є кращими на своєму курсі та спеціальності.
У навчальному закладі створена спеціальна стипендіальна комісія, половина з якої складається з представників студентського колективу. Саме цією комісією і будуть визначені основні положення для регулювання порядку призначення та виплати як академічних, так і соціальних стипендій, що зможуть отримати тільки ті особи, які мають до цього всі відповідні складові.
Важливо зазначити, що розмір стипендії буде збільшений – мінімальна стипендія підніметься з 825 до 1100 гривень. У випадку, якщо студент претендуватиме на дві стипендії, то він отримає більшу з них.
Проректор Мирослава Лендьел наголосила на важливості міжнародної співпраці для УжНУ і зазначила, що тільки протягом минулого року закладом було підписано 20 угод. Університетом було профінансовано проект щодо сертифікації викладачів на знання англійської мови і 37 викладачів успішно його склали.
Також, пані Мирослава зазначила, що через значне зростання кількості іноземних студентів УжНУ планує розширити перелік спеціальностей, де буде пропонуватися квота для іноземних студентів – це спеціальності інженерно-технічного профілю, природничі науки та науки економічного профілю. Варто згадати, що третина від всіх надходжень до спецфонду університету, а саме 47 млн. грн. складає оплата за навчання іноземними студентами.
Також, згадали й про матеріально-технічне забезпечення вузу. Проректор Олександр Рогач наголосив, що у 2016 році на 30% збільшилися надходження до спеціального фонду закладу, з якого виплачують заробітні плати працівникам. Це, а також співпраця з угорськими партнерами дала змогу провести ремонтні роботи у гуртожитку №4 та збудувати сучасний спортивний майданчик.
Зокрема, пан Олександр зазначив, що завдяки системі «Prozorro» навчальний заклад провів 26 закупівель на загальну суму 2 млн. 400 тис. грн. та вдалося зекономити 17 % зазначених коштів.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися