22858
09:37 4.012017

Закарпатцям радять продовжити життя новорічній ялинці

Життя 2785

Коли вдома знаходиться новорічна жива ялинка, будинок відразу наповнюється свіжим запахом хвої і смоли.

xl_8b5e675cf2ca197268c0096cc20fbddc

З’являється відчуття казкового свята, очікування чогось чудесного, таємничого, що може статися тільки в Новий рік або на Різдво … Для більшості закарпатців неодмінними атрибутами новорічно-різдвяних свят навіть попри наявність штучних ялинок у супермаркетах, залишаються три речі: гірлянди, мандарини і обов’язково ялинка!

Однак й чимало краян зацікавилися новим трендом від Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства – ялинки в горщиках, які можна було придбати тільки на свята. А це значить, що людей, які дбайливіше ставляться до природи, стає дедалі більше. І ялинки ж після свят шкода викидати просто у смітник або перетворювати на створення прикрас.

Так що ж робити, коли без ялинки і свято не в радість і що можна зробити з живою ялинкою після свята? Якщо у вас дійсно з’явилося бажання дати друге життя зрубаній ялинці, то лісівники Закарпаття радять спробувати вкоренити її живці, повідомила “Карпатському ою’єктиву” прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Спосіб цілком прийнятний для вкорінення хвойників, хоча має не дуже високі результати. Потрібно знати, що різні види хвойних порід дерев по різному піддаються живцюванню. Наприклад, сосна, ялиця і модрина практично не підлягають живцюванню і краще за це не братися. Ось із ялинами набагато більше ймовірності. Ще легше укоренити тую або кипарис. Для живцювання беруться бічні однорічні живці розміром 5-15 сантиметрів. Смолу зі зрізів потрібно видалити. Для цього живці поміщаються на дві-три години в теплу воду. Потім зрізи треба обробити корневіном, для стимулювання проростання коренів. Опісля живці треба помістити у завчасно підготовлені контейнери, які мають бути заповнені спеціальною сумішшю з хвойної землі, ґрунту, піску річкового, змішаних в однакових пропорціях. Кожному маленькому живцю для пророщування треба створити комфортні умови, так звану “тепличку”. Для цього підійдуть звичайні банки зі скла або пластику, які мають знаходитися у приміщення з не яскравим світлом з температурою не ниже + 20 ° С. Укорінення цілої зрубаної ялини успіху як правило не приносить, хоча деякі стверджують що зробити це просто і легко. Лісівники стверджують, що цей спосіб на практиці дає позитивні результати, хоча і не дуже високі: з 40 живців ялини звичайної вкоренилося всього 6 штук.

Небагато, але краще ніж нічого! А як ви рятуєте від загибелі новорічні ялинки?

76bf93

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті привітали з професійним святом працівників культури і майстрів народного мистецтва
18:11
Безкоштовні обіди для учнів початкових класів: як працює новація в Ужгороді
17:59
На Рахівщині вогнеборці ліквідували значну пожежу в будинку
17:50
На Закарпатті з першим офіційним візитом перебуває голова Національного агентства з питань запобігання корупції
17:03
Слідчі поліції Берегівщини повідомили про підозру зловмиснику, який підпалив будинок місцевої жительки
16:47
На Закарпатті понад 5 тисяч домогосподарств встановили сонячні панелі
16:34
«Творчість, що об'єднує: інтеграція ВПО через арт-терапію» – проєкт для підлітків в Ужгороді
15:42
У вищій лізі ДЮФЛ України «Минай» удома переграв «Спарту»із Чернівців
15:30
Аудіовізуальна студія «KONTENTA» запрацювала в Ужгороді
15:14
З Києва до Братислави вже цього року запустять новий потяг
15:06
Всі новини