В УжНУ обговорювали питання зовнішньої політики України
Вже другий рік поспіль Інформаційний Центр Європейського Союзу в УжНУ, Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, Кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету міжнародної політики та менеджменту бізнесу УжНУ та Всеукраїнська Громадська Ліга «Україна-НАТО» напередодні Дня української дипломатії підвели підсумки зовнішньополітичної діяльності України в 2016 році та провели Інформаційний день НАТО в Ужгороді.
Ідейним натхненником та модератором заходу виступив заступник голови Координаційної ради Всеукраїнської Громадської ліги «Україна-НАТО», професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Ігор Тодоров. У вступному слові Ігор Ярославович зазначив, що символічно цьогорічний захід відбувається практично у день української дипломатії і кому, як не міжнародникам підводити певні підсумки року – року дипломатичного, виокремивши найголовніші події зовнішньої політики України та ключових акторів міжнародних відносин, які вплинули на кожного з нас.
Декан факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу УжНУ, професор Іван Вовканич привітавши всіх присутніх відмітив, що цей період історії є дуже непростим для України, адже виклики, які стоять перед нами всіма дуже важкі та, одночасно, надзвичайно важливі у контексті державотворення, формування політичної свідомості та самодостатності і не потрібно втрачати оптимізму й намагатися відстоювати свої позиції на всіх напрямках.
Завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, Надзвичайний та Повноважний Посол, професор Сергій Устич підкреслив, що сучасні глобалізаційні процеси вимагають також глобалізацію міжнародної безпеки. Жодна з сучасних існуючих систем міжнародної безпеки не є досконалою. Проте, на його думку саме Північноатлантичний Альянс (НАТО) є на сьогодні по суті єдиною ефективною системою міжнародної безпеки. Тому потрібно і надалі ефективно співпрацювати з цією організацією. Також Сергій Іванович поділився спогадами із власного дипломатичного досвіду, адже з 1999 по 2004 рр. він був Надзвичайним та Повноважним Послом України в Чехії. І, саме за його каденції відбувся знаковий для України Празький саміт Альянсу у 2002 році.
Про підсумки та імплементацію рішень Варшавського саміту НАТО 2016 р. розповів професор Ігор Тодоров. Акцент був зроблений на тому, що продовження стратегічного партнерства з НАТО з метою подальшого членства є чи не єдиною можливістю збереження та посилення суверенітету держави.
Питання перспектив європейської інтеграції України, двосторонніх відносин України, зокрема з країнами ЄС, а також із США, Китаєм, Канадою стали предметом виступів доцентів кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Віталія Андрейка, Юрія Мателешка, Юрія Копинця, Анни Мелеганич, Наталії Тодорової, Михайла Шелемби.
Вікторія КОПИНЕЦЬ, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися