Щорічник «Українська гунґаристика» започаткували в УжНУ
Спеціалізований науковий щорічник «Українська гунґаристика», де б публікувалися вагомі результати досліджень з угорської історії та українсько-угорських відносин, вирішили започаткувати в Ужгородському національному університеті.
Про новий щорічник йшлося на засіданні Центру досліджень угорської історії та українсько-угорських відносин, який діє при кафедрі історії України істфаку УжНУ з листопада 2015 року. Співкоординатори Центру доценти Іванна Скиба та Оксана Ферков та його наукові консультанти (всі працюють на громадських засадах) підсумували свою роботу за рік, що минає. До речі, на кафедрі історії України працює четверо викладачів, які вільно володіють угорською й систематично беруть участь у спільних проектах з угорськими колегами.
Перший випуск «Української гунґаристики» вийде через рік. Серед інших планів роботи на наступний 2017 рік – проведення наукових семінарів і днів пам’яті відомих діячів історії та культури Угорщини, підготовка наукової конференції до 500-річчя Реформації.
Серед важливих заходів Центру особливо відзначено зустріч студентського і науково-педагогічного колективу з відомим медієвістом-гунґаристом, доктором історичних наук, професором Прикарпатського університету Мирославом Волощуком. 23 вересня в Археологічному музеї ім. Е. Балагурі гість прочитав лекцію «Королівська титулатура князів з династії Рюриковичів в Х–ХIV ст.».
Центр був належно представлений на науковому семінарі з нагоди 60-ліття Угорської революції 1956 року (професори Іван Мандрик і Роман Офіцинський, аспірант Рената Поладі), що відбувся в УжНУ 26 жовтня, а також на круглому столі угорських та українських істориків «Угорська революція та визвольна боротьба 1956 року», що з ініціативи Генерального консульства Угорщини пройшов у Мистецькому центрі «Галерея Ілько» в Ужгороді 4 листопада.
Своєю активною діяльністю консультанти Центру сприяють розширенню всебічного співробітництва України з науково-дослідними і навчальними закладами Угорщини в науковій та навчально-методичній сферах, створюють належні умови для поглибленого ознайомлення студентів УжНУ з актуальними проблемами гунґаристики й українсько-угорських зв’язків з найдавніших часів донині, а також у доступній формі розставляють відповідні акценти у своїх науково-популярних публікаціях у мас-медіа, повідомляє “Медіацентр УжНУ”.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися