В Ужгороді презентували "Військово-польовий АРТ"
Сьогодні до Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту завітала пересувна виставка культурно-мистецького проекту “Військово-польовий АРТ”.
Експозиція, без перебільшення, унікальна, адже дивовижним чином поєднала те, чим воюють і те, заради чого воюють. Більше сотні артефактів, що пройшли горнило військових дій у зоні АТО, нині прикрашені сакральними образами, народними мотивами, державною символікою й іншими атрибутами, які увиразнюють нашу націю в світі та знаходять щирий відгомін у серці кожного українця.
Автор та куратор проекту Павло Ротар розповів: будучи рядовим бійцем добровольчого батальйону спеціального призначення “Золоті ворота”, з кожної ротації привозив додому різні елементи амуніції і військового обладнання, технічні засоби та засоби самозахисту, які передавав митцям – для художнього осмислення.
За рік існування проект об’єднав більше 70 майстрів народного декоративно-прикладного й ужиткового мистецтва, серед яких – і учасники бойових дій.
“Проект є прикладом того, як сила життя, прояви краси та гармонії пробиваються через жахи війни й висвітлюють ліризм українського народу, що проявляється у вирі сьогодення”, – резюмував Павло Ротар.
Привітала ініціаторів незвичайної і справді необхідної виставки начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Вікторія Фролова, зауваживши, що серед розмаїття новорічно-різдвяних заходів в області – цей, усе ж, займе особливе місце та зацікавить численних відвідувачів, а ще, за традицією проекту, своїми творами збірку поповнять і закарпатські митці.
Виставка діятиме протягом місяця.
Закарпаття, до слова, стало тринадцятою областю, у якій експонують “Військово-польовий АРТ”. Загалом, графік роботи пересувної виставки вже спланований до 2019-го року.
Управління культури Закарпатської ОДА
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися