21632
09:35 15.122016

П’ятеро молодих науковців УжНУ отримують стипендію Кабміну для молодих учених

Життя 3403

20161214_1750_75406364Відповідно до Постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 10 жовтня 2016 року № 6 «Про призначення стипендій Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених» стипендії призначено: к.фіз.-мат.н. Ізаю Віталію Юрійовичу; к.х.н. Фізеру Максиму Михайловичу. Крім того, продовжено виплату стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених: к.х.н. Філепу Михайлу Йосиповичу; к.х.н. Погодіну Артему Ігоровичу; к.х.н. Симканич Олесі Іванівні.

Про розробки молодих учених говорили також і на останньому засіданні вченої ради УжНУ. Так, одне із питань порядку денного засідання стосувалося затвердження звітів керівників наукових робіт молодих учених. Виконання названих розробок передбачене за рахунок коштів державного бюджету в 2016–2018 роках. Першим із доповіддю виступив проректор з науково-педагогічної роботи професор Олександр Рогач. Говорив про дослідження «Юридичні механізми забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб в контексті захисту національної безпеки та євроінтеграції України». Метою проекту є розробка правових механізмів забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на основі європейського та світового досвіду, а також шляхів удосконалення законодавства України задля захисту національної безпеки.

Протягом І етапу (серпень–грудень 2016 р.) команда визначила конституційні засади захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Результати обговорили на міжнародному науковому семінарі «Основні напрями транскордонного і міжнародного співробітництва в сфері забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб». Також опублікували 6 наукових статей у журналах, які входять до переліку фахових видань МОН України з юридичних наук та включені до наукометричної бази даних Index Copernicus. Загалом залучили 125 тисяч грн бюджетних коштів.

Другий представлений проект – «Пошук «Індексу ризику» прогресії атеросклерозу та можливого розвитку тромбоемболізму у осіб різних вікових категорій». Результати презентувала завідувач кафедри хірургічних хвороб професор Патріція Болдіжар. Головні завдання колективу медиків – поліпшення методів діагностики, профілактики та лікування судинних захворювань. Науковці вже підписали договір із ТОВ «Гемо Медіка Україна» для закупівлі лабораторних матеріалів, за визначеним протоколом почали набір пацієнтів із клінічною та субклінічною формою атеросклерозу. Крім того, на розгляд спеціалізованої вченої ради представлено кандидатську дисертацію за відповідною тематикою, подано заявку на отримання патенту на винахід в Україні. На першому етапі витратили 175 тисяч гривень, пише Медіацентр УжНУ.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини