Науковці УжНУ взяли участь у міжнародній конференції по транскордонному співробітництву України з державами «Вишеграду»
У вівторок, 13 грудня, Дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики, факультет соціальних та економічних наук університету ім. Яна Коменського, Пряшівський університет у м. Пряшеві, Ужгородський національний університет та Центр стратегічного партнерства провели в Ужгороді міжнародну конференцію «Транскордонне співробітництво країн Вишеградської четвірки із Закарпатською областю України – статус «quo» та перспективи».
ЇЇ учасники наголошували, що у розвитку дружніх відносин з Україною зацікавлені усі країни Вишеградської четвірки, та всієї Вишеградської групи загалом. Закарпатська область України розташована на кордоні з трьома (з чотирьох) Вишеградськими країнами. Це означає, що прикордонні регіони Угорщини, Польщі та Словаччини зацікавлені у інтенсифікації транскордонного співробітництва зі східним сусідом. Попри те, що Чеська Республіка не має безпосереднього кордону з Україною, наші зв’язки традиційно тісні.
Науковці сусідніх країн ставили за мету проаналізувати двосторонні відносини кожної з країн «Вишеграду» з Україною, приділяючи особливу увагу діяльності у межах транскордонного співробітництва із Закарпатською областю України. Особливу увагу було приділено аналізу інструменту країни Вишеградської четвірки + Україна, включно з проектами транскордонного співробітництва.
У роботі конференції взяли участь Генеральний консул Словацької республіки у м. Ужгород Янка Буріанова, консул Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород Ласло Віда, керівники ряду структурних підрозділів Закарпатської ОДА.
Читайте також:
З аналітичними доповіддями на конференції виступили старший науковий співробітник, радник при дирекції НІСД Світлана Мітряєва,виконавчий директор Асоціації Регіонального розвитку KIUT – Угорсько-словацько-українське співробітництво у прикордонному регіоні Андраш Ракоці, старший науковий співробітник, доцент кафедри міжнародного бізнесу, логістики та менеджменту УжНУ Вікторія Бондаренко, науковий співробітник Інституту світової економіки Академії наук Угорщини Андраш Деяк, доцент, університету ім. Марії Складовської-Кюрі, Люблін(Польща) Лукаш Левковіц, старший науковий співробітник Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики Владімір Бенч та інші.
Зокрема професор, директор Інституту транскордонного співробітництва, завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Сергій Устич наголосив, що час вимагає шукати адекватні інструменти для вирішення тих проблем, які сьогодні істотно стримують розвиток транскордонного співробітництва, адже не секрет, що нинішній стан контрольно-пропускних пунктів між Україною та сусідніми країнами ЄС є потужним стримуючим фактором розвитку цих стосунків. З отриманням Україною безвізового режиму ситуація на кордоні ускладниться і стане ще більш проблемною, однак жодних кроків на випередження не робиться, хоча наші сусіди й пропонують нам свою допомогу.
Василь Ільницький, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися