Ужгород увійшов у топ-десятку за рейтингом відомого видання
Видання «Фокус» оприлюднило рейтинг найкомфортніших обласних центрів України.
Кращим містом у цьому списку передбачувано виявився Львів, а в цілому в першій десятці рейтингу домінують західні міста.
В цілому ж в першій десятці рейтингу домінують західні міста. Хоча рівень тінізації економіки там вище, а офіційні зарплати нижче, ніж на півдні чи сході, але вони виразно безпечніше і надають кращі умови для підприємців у міру розвивається євроінтеграційного процесу та розриву економічних зв’язків з Росією.
В цілому можна констатувати факт, що за два роки нові місцева влада не змогли кардинально змінити на краще свої міста. Треба сподіватися, що проводиться сьогодні фінансова децентралізація, що передбачає велику концентрацію грошового ресурсу на місцях, розв’яже градоначальникам руки в облагороджування міст і підвищенні достатку їх жителів. За офіційними даними, надходження до місцевих бюджетів в цьому році зросли майже на 50%, а їх сукупний профіцит склав 32 млрд грн. Добре, якщо ці гроші, нехай навіть і в наступному році, все-таки дійдуть до українців у вигляді нових доріг, вчасно вивезеного сміття та створених робочих місць.
Наше місто Ужгород увійшло в десятку рейтингу, посівши восьме місце.
Ужгород – один з найбільш малонаселених обласних центрів України. Близькість до кордону, змішання різних культур, колоритна малоповерхова історична забудова, старовинний замок в центрі міста, близькість до природних пам’яток і курортів Закарпаття, розвинене виноробство надають цьому обласному центру особливу привабливість. Додатковий бонус для гостей і жителів міста – благополучна екологічна ситуація в регіоні і відносна безпека.
Населення: 115 тис.
переваги:
- близькість до кордону
- благополучна екологічна ситуація
- близькість до курортів Закарпаття
проблеми:
- обмежене транспортне сполучення
- невисока якість муніципальних послуг
- погане водопостачання
Однак, за даними Всеукраїнського муніципального опитування, 59% жителів Ужгорода вважають, що ситуація в їхньому місті розвивається в неправильному напрямку. Якість послуг вони оцінили всього в 2,7 балів, що нижче, ніж в середньому по Україні. Найгірше ужгородці оцінили якість доріг, тротуарів, каналізації, транспорту, прибудинкових територій, водопостачання та вуличного освітлення. Дійсно, вечорами на старовинних вулицях Ужгорода темно, транспорт насилу долає окремі ділянки доріг. Повідомлення з іншими містами також залишає бажати кращого. З аеропорту Ужгорода виконуються тільки польоти в Київ, а кількість залізничних сполучень становить всього шість. Як і інші обласні центри Західної України, Ужгород відчуває відтік працездатних жителів через високого рівня трудової міграції.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися