191092
11:16 14.112025

В Ужгородському скансені відкрили виставку «Світло віри та сили»

Життя 576

Виставкова зала Закарпатського музею народної архітектури та побуту (Ужгородський Скансен) наповнилась «Світлом віри та сили» – під такою назвою зібрано унікальні свідченнями духовного життя закарпатців від XVII до початку ХХ століття.

Ікони, церковне начиння, священичі облачення, різьблені хрести, хоругви, культове шитво й інші предмети, наповнені духовною історією й силою поколінь – експонати з музейного фонду, побачити які – рідкісна нагода.

З вітальним словом із нагоди відкриття виставки виступили в.о.директора департаменту культури Закарпатської ОВА Віктор Кравчук і викладач Закарпатської академії мистецтв, мистецтвознавець, відомий дослідник сакральної архітектури Закарпаття Михайло Сирохман. Вони мовили про важливу історичну, культурну та духовну цінність представлених експонатів та побажали, щоби виставку оглянули якнайбільше мешканців і гостей краю, адже віра в Боже заступництво, перемогу добра над злом, правдиві християнські цінності – це те, що додає впевненості та сил у часи складних випробувань, які сьогодні переживає вся країна.

Детально представив добірку директор музею, доктор історичних наук Василь Коцан. Зокрема, він зазначив, що відвідувачі можуть ознайомитися з такими унікальними сакральними пам’ятками, як ікони з церкви Вознесіння Господнього на Мукачівщині, різьблені хрести з Ільниці та Білок, вишиті павіси з символічними мотивами, а також розкішні священичі ризи початку ХХ ст. Найцінніші ж в експозиції – дерев’яні ікони XVII–XVIII ст., представлені також у Шелестівській церкві Архангела Михаїла на території скансену.

Виставка триватиме до 30 листопада.

Про це повідомляє Департамент культури Закарпатської ОДА.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Руслана Джахман про виставку щодо важливості збереження комах запилювачів
20:22
Василина Палинчак-Кутузова про закарпатські хустки з фондової колекції музею ім. Т.Легоцького
19:51
У Рахові через золу з печі загорілася надвірна споруда: пошкоджено будинок і мотоцикл
19:14
У Бедевлі на Тячівщині водійка Opel наїхала на чоловіка, який лежав на дорозі: пішохід загинув
18:44
Свекруха регулярно знущалася над невісткою та виганяла її з дому
17:39
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW
16:36
На Закарпатті за тиждень засуджено організатора і переправницю, які намагались нажитись на переправленні ухилянтів – дайджест прокуратури
12:37
Один рух — і життя могло змінитися назавжди: ужгородські медики врятували 18-річного юнака
11:40
На Закарпатті бізнесу роз’яснили умови енергозабезпечення та доступні фінансові інструменти підтримки
10:42
Помер народний артист України закарпатець Степан Гіга
09:55
Всі новини
Головне