Закарпатські лісівники обговорили проблему всихання лісів
У конференц-залі Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулась нарада спеціалістів з лісозахисту.
У засіданні взяли участь головний спеціаліст відділу охорони і захисту та внутрішнього аудиту Закарпатського ОУЛМГ Мирон Рейпаші, інженер лісопатолог ДП «Львів лісозахист» Любов Щербак, начальник Закарпатського лісопатологічного пункту ДСЛЗП (Іванофранківськлісозахист) Василь Трикур, інженер-лісопатолог Олександр Гайченя та спеціалісти з лісозахисту лісових господарств, підпорядкованих ЗОУЛМГ.
Під час наради присутніми були розглянуті питання виконання планів санітарно-оздоровчих заходів за 9 місяців поточного року працівників лісозахисту та лісопатологічної служби, якість планування; підготовка і проведення щорічної інвентаризації осередків шкідників і хвороб лісу й визначення стану насаджень та прогнозування динаміки розвитку хвороб та шкідників лісу, а також підготовка до річного санітарного огляду, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
«Головним завданням працівників захисту лісу є проведення заходів щодо попередження від шкідників і хвороб лісу, своєчасному та їх виявленню. Ефективність захисту лісу досягається при використанні комплексу методів – системи заходів, що передбачають створення умов, що перешкоджають розвитку осередків хвороб і шкідників в поєднанні з цілим рядом лісогосподарських методів, які є основою лісозахисну. Без технічно грамотного їх виконання в лісах неможливо попередити або локалізувати осередки хвороб і шкідників. Оскільки закарпатські ліси масово страждають від всихання через зміну клімату та атаки шкідниками, то основна увага сьогоднішнього засідання була приділена саме питанням боротьби з шкідниками і пошукам шляхів збереження Карпатських лісів шляхом встановлення феромонних пасток у держлісфонді й посадки мішаних лісів», – відзначив головний спеціаліст відділу охорони і захисту та внутрішнього аудиту ЗОУЛМГ Мирон Рейпаші.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися