186546
15:47 18.082025

У Берегові відбувся читацький табір

Життя 1081

Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство цьогоріч також організувало традиційні літні табори для угорської молоді краю. Серед заходів особливе місце займає Читацький табір ім. Балажа Керестєна, який уже понад десять років проводять для дітей, що цікавляться літературою та творчістю. Табір мав на меті поглибити любов до угорської мови і літератури, приділивши значну увагу знайомству з казками, віршами й оповіданнями угорців та інших народів.

Тема цьогорічного табору – казки народів світу. Команда організаторів підготувала різноманітну програму для учасників, які мали можливість ознайомитися з угорськими народними казками, а також казками інших народів.

Табір відбувся на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, де були всі умови для проведення занять та проживання учасників. «Ми дуже вдячні вишу за наданий простір, де є можливість навчатися й розважатися в комфортному та безпечному середовищі», – зазначила керівниця табору Олександра Боднар.

На церемонії відкриття присутні вшанували пам’ять Балажа Керестєна, котрий як учитель та любитель літератури зробив великий внесок у розвиток угорської культури на Закарпатті. Табір носить його ім’я з 2011 року, віддаючи шану праці місцевого педагога. Керівниця методичного центру Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Єва Фодор наголосила, що одне із завдань цьогорічного табору – у творчій, ігровій формі ознайомити дітей з літературою, зокрема через поезію, казки, рукоділля та театральні вистави.

Тижнева програма містила захопливі й різноманітні заходи з ранку до вечора. Першого дня, у понеділок, після церемонії відкриття відбулися заняття з рукоділля, читання на свіжому повітрі та лекції. У вівторок учасники табору відвідали міську бібліотеку Берегова, а потім займалися різними видами рукоділля. День завершився відпочинком, танцювальним майстер-класом та іграми.

У середині тижня учасники вирушили на екскурсію до Великоберезького будинку-музею, а також до школи верхової їзди в село Чома, тож отримали не лише літературні, а й етнографічні враження.

У четвер ознайомилися із закуліссям Закарпатського обласного угорського драматичного театру та поспілкувалися з письменницею, поетесою, учителькою Тімеєю Шрек.

Останнього дня діти представили свої роботи, виконані в межах проєкту «Моя історія». Кожен створив власні казки й оповідання та ілюстрації до них. Під час урочистої церемонії закриття всі учасники отримали пам’ятні грамоти за активність і креативність.

Організатори табору обіцяють продовжити традицію й наступного року, ще більше розширивши програму, щоб надати можливість ще більшій кількості дітей в ігровій формі ознайомитися з угорською літературою та культурою, а також отримати незабутні враження.

KV, Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Продавав авто, ввезені в Україну як гуманітарна допомога: поліція Ужгородщини повідомила про підозру підприємцю з Мукачівщини
19:11
В Мукачеві інформують про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування
19:01
Закарпаття: надходження акцизного податку протягом січня-лютого 2026 року перевищили 47 млн грн
18:57
В Ужгороді відбулося чергове засідання виконкому
18:33
Конфлікт через будинок завершився поножовщиною між братами у Берегові
17:51
На Закарпатті прогнозують нічні заморозки
17:40
Ужгород готується до великої спортивної події – вдруге в місті відбудеться «Uzhhorod Half Marathon»
17:37
570 пожеж з початку року зафіксували в екосистемах Закарпаття
17:26
Ужгород сьогодні попрощався із 29-річним захисником Сергієм Козаченком
17:22
На Мукачівщині поліція затримала торговця зброєю: з незаконного обігу вилучено автомат Калашникова та бойові гранати
16:28
Всі новини