
Католицький Каритас доставив на Закарпаття 5 вантажівок гуманітарної допомоги
Минулого тижня католицький Каритас, Caritas Hungarica, прибув до нашого краю з п’ятьма вантажівками гуманітарної допомоги. Вантаж включав дитячі інвалідні візки, медичне обладнання та засоби, постільну білизну та основні продукти харчування, які були доставлені до закладів охорони здоров’я та соціальних установ, що зазнають значного навантаження через понад трирічну російсько-українську війну.


Збір та доставка гуманітарного вантажу – результат міжнародної співпраці. Цей процес реалізували за підтримки католицької організації Каритас Угорщини, посла доброї волі організації в Німеччині голови Товариства святої Єлизавети (Der Verein Humanitäre Ungarnhilfe “Heilige Elisabeth”) Клауса Гьона, а також шведського та американського клубів Lions.


Першою зупинкою на Закарпатті була обласна дитяча лікарня в Мукачеві, де Рігард Задьва, директор католицької організації Каритас, особисто передав гуманітарну допомогу виконувачу обов’язків директора Володимиру Бейрешу. Дитячі інвалідні візки надали шведські клуби Lions. Клаус Гьон надіслав до Закарпаття кілька піддонів лікарняної постільної білизни, а також матраци та подушки. Окрім логістичної підтримки, католицька організація Каритас доповнила допомогу продуктами харчування тривалого зберігання та медичним обладнанням.


Рігард Задьва повідомив, що католицький Каритас Угорщини роками присутній на Закарпатті.


– Завдяки постійному контакту ми отримуємо інформацію про те, що саме потрібно в певний момент, чого бракує. Ми також підтримуємо постійний зв’язок із лікарнями, тож отримали запити від обласної дитячої лікарні про те, що цьому закладу потрібно зараз. Ми приїхали, щоб привезти дитячі інвалідні візки, засоби розвитку, матраци, лікарняну постільну білизну, які зараз тут потрібні. У рамках міжнародної співпраці із місцевими Каритас-організаціями, до якого в роки війни долучилися й угорські благодійники, ми змогли допомагати в останні 3 роки після початку війни, а також розбудувати міжнародні зв’язки.


Після розвантаження допомоги виконувач обов’язків директора обласної дитячої лікарні Володимир Бейреш від імені колективу, хворих дітей та їхніх батьків висловив вдячність Каритасу, Lions-клубам і Товариству Клауса Гьона за підтримку.
– Обладнання, матраци, подушки, постільна білизна, захисні маски, операційні халати та інші отримані засоби будуть використані в інфекційному, хірургічному, травматологічному та інших відділеннях. Крім того, у відділенні реабілітації, яке відкрилося в лютому, ми лікуємо близько 20 дітей щомісяця, декому з них дуже потрібні отримані зараз ходунки-рамки, інвалідні візки тощо. Допомога, отримана в рамках багаторічної співпраці, зменшує фінансове навантаження на наш заклад, ми можемо використати вивільнені кошти для придбання ліків чи інших необхідних речей або для ремонту.

В обласній дитячій лікарні функціонує наразі 14 відділень, де щорічно стаціонарно лікується близько 12 тисяч дітей, щомісяця амбулаторно у поліклініці оглядають 10-11 тисяч дітей. З початку війни тут лікуються пацієнти не лише із Закарпаття, а й діти – вимушені переселенці. Протягом понад 3 років тут пролікували понад 12 тисяч таких дітей.

Вартість допомоги, звісно, можна встановити, цього разу вона сягає багатьох мільйонів форинтів, але набагато важливіше за цифри те, що вона передається безпосередньо від людини до людини.
– Ми не надсилаємо цей вантаж поштою, машиною чи будь-чим іншим способом, а приїжджаємо особисто, підтримуємо зв’язок з людьми і тому можемо цим самим запевнити, що вони не самотні, що вони можуть на нас розраховувати. Ми вважаємо, що, крім цифр і точних даних, дуже важливо, що ми тут особисто, – зазначив Рігард Задьва, директор католицького Каритасу Угорщини.

Зазначалося, що у планах організації – продовжувати допомагати в медичній сфері, підтримувати неблагополучні сім’ї та людей похилого віку, які живуть у складних обставинах. Крім того, лікарська місія організації регулярно приїжджає в наш край для проведення обстежень, і ця робота також триватиме й надалі.

За вісім років медики лікарської місії угорського католицького Каритасу провели понад 15 тисяч профілактичних оглядів у 6 населених пунктах. У співпраці з місією також започаткували психосоціальний проєкт, у рамках якого місцеві фахівці проходять спеціальне навчання, щоби ефективно допомагати розвивати психологічну стійкість населення, яке проживає у воєнних умовах, а також військових, які повертаються з фронту.
Католицький Каритас приділяє особливу увагу прозорості роботи: благодійники можуть точно відстежувати, куди йде допомога та як саме вона використовується. Організація має на меті надавати безпосередню допомогу найбільш вразливим дітям та сім’ям, особливо під час кризи, спричиненої війною.
Андраш Рендик, керівник шведських клубів Lions, вже 29-й раз в Україні, на Закарпатті. Організація займається переважно збором пожертв, тоді як Каритас – їх професійною доставкою та наданням інформаційної підтримки. Керівниця клубів Lions штату Колорадо Ліза Шлоттерхаузен цього разу також приєдналася до візиту, щоб оцінити місцеві потреби та вивчити можливості подальшої співпраці.
Lions-клуб (Клуб Левів) – найбільша у світі благодійна організація, яка налічує 1,4 мільйона членів та понад 40 тисяч осередків, що діють у понад 200 країнах світу, незалежно від політичної чи релігійної приналежності.
– У Швеції в нашому регіоні існує 81 клуб, загалом 2200 членів. Я вже вдруге зустрічаюся з Володимиром Бейрешем тут, у лікарні, ми добре знайомі. Допомогу ми збираємо з лікарень, департаментів охорони здоров’я, іноді жертвують приватні особи. За цей час Шведський Lions-клуб відправив понад сто 20-тонних вантажівок, якими ми доставили в Україну допомогу на загальну суму близько 13 мільйонів євро. Підтримуємо зв’язки з іншими закордонними клубами. Я тут, бо хочу знати, що потрібно, що необхідно закупити, і хочу переконатися, що все буде направлено туди, куди потрібно. Коли я повертаюся додому, кажу іншим, що воно доставлено до місця призначення, що допомога потрапила туди, куди потрібно.
Під час кількаденного благодійного туру багатонаціональна команда відвідала також зокрема Будинок соціального захисту дітей ім. св. Михайла в Ратівцях на Ужгородщині, Виноградівську, Рахівську та Хустську районні лікарні, а також реабілітаційний центр у селищі Ясіня.
(RV/Kárpátalja hetilap)

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися