
Лабораторна діагностика – нова освітня програма запроваджена на стоматологічному факультеті УжНУ
У світі сучасної медицини лабораторна діагностика посідає особливе місце. Саме вона є основою точного та ефективного лікування, адже до 80% медичних рішень ґрунтуються на результатах лабораторних досліджень. У зв’язку з цим підготовка висококваліфікованих фахівців у цій галузі набуває все більшого значення. Відтепер стати частиною цього важливого напряму можна, обравши навчання за новою освітньою програмою «Лабораторна діагностика», що запроваджена в ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Нові горизонти для студентів
Освітня програма створена за найкращими європейськими стандартами та орієнтована на практичну підготовку студентів. Вона поєднує фундаментальні знання з медицини, біології, хімії та сучасних лабораторних технологій. Завдяки тісній співпраці з провідними українськими та закордонними клініко-діагностичними лабораторіями, студенти будуть проходити стажування у реальних умовах, що дозволяє відчути себе частиною професійного медичного середовища ще під час навчання.
Практичноорієнтований підхід
Особлива увага приділяється практичній підготовці. Під час практики студенти будуть працювати із у провідних лабораторіях та кініках із сучасним лабораторним обладнанням та знайомить із найновішими діагностичними методиками, серед яких:
- біохімічні та клініко-діагностичні методи,
- бактеріологічні, вірусологічні, імунологічні дослідження,
- судово-медична експертиза.
- гістологія, цитологія, молекулярна генетика,
Студенти регулярно будуть брати участь у тематичних майстер-класах, медичних тренінгах та семінарах із застосуванням клінічних кейсів, що стимулює розвиток клінічного мислення та навичок аналітики.

Освітні та професійні перспективи
Після закінчення бакалаврського рівня випускник отримує кваліфікацію «Бакалавр технологій медичної діагностики та лікування» зі спеціалізацією «Лабораторна діагностика» та професійну кваліфікацію «Лаборант (медицина) ». Це відкриває широкі можливості для працевлаштування:
- у лабораторіях різного профілю;
- у сфері судово-медичної експертизи;
- у державних і приватних медичних установах;
- у науково-дослідних інститутах.
Після магістратури та проходження відповідної спеціалізації, кар’єрні перспективи ширші:
У лабораторній медицині:
- лікар-лаборант з клінічної біохімії;
- лікар-лаборант-генетик;
- лікар-лаборант-бактеріолог;
- лікар-лаборант-гігієніст (дослідження фізичних або хімічних факторів довкілля) ;
- лікар-лаборант-імунолог.
У судово-медичній експертизі:
- лікар судово-медичний експерт (гістолог, імунолог, цитолог).
У сфері освіти та науки:
- викладач у закладах вищої освіти;
- молодший науковий співробітник;
Потреба в фахівцях з лабораторної діагностики сьогодні є особливо актуальною. У Закарпатській області функціонує розгалужена мережа лабораторій та клінічних установ, які мають нагальну потребу у лікарях-лаборантах з профільною медичною освітою.

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися