
Почалися канікули. Куди краянам подіти дітей
Літо тільки почалося, як і канікули у школярів. Для учнів – це довгоочікувана подія, а для батьків нерідко – головний біль. Багатьох дорослих неабияк хвилює, чим зайняти сина чи доньку, аби дитя не вешталося вулицями, не «зависало» з ранку до ночі у телефоні, не наразило себе на якусь неочікувану небезпеку. Не у всіх є батьки пенсійного віку, які можуть приглянути за малечею. Та й із початком війни багато хто з краян не хоче відпускати від себе дітей кудись далеко, дається взнаки неабияке хвилювання, стреси… Але хтось уже відпочинок спланував… обрав табір, купив путівку, визначився із власною відпусткою.

Тож які варіанти дозвілля обирають закарпатці для своїх синів та доньок? Це і з’ясовував «Карпатський об’єктив».
Які ціни
Спочатку з’ясуємо вартість відпочинку у місцевих та закордонних таборах для дітей.
За межі області їхати не потрібно. Як і хвилюватися за безпеку. На Закарпатті багато хороших літніх таборів. Це – Ужгород, Шаян, Вишково, Золотарево, Іршава, Вишка, Верхній Студений… Список локацій можна продовжувати ще довго.
Ціни – у середньому від 20 тисяч гривен за 10-14 днів. Вік – 7-17 років.
Але дітям пропонується практично всюди неймовірно цікава програма – від вивчення мов, до розвитку лідерських якостей. Крім того, п’ятиразове харчування, комфортне проживання, інтерактивні розваги, ігри та спорт на свіжому повітрі, купання у басейнах, подорожі, концерти, вечірки, творчі заняття та багато іншого.
Якщо мова йде про закордонні поїздки, то часто краяни обирають Болгарію. Вартість 12 днів перебування там коштує в межах 28 тисяч гривень. А якщо вдасться потрапити на акційну пропозицію, то взагалі – 26 тисяч. Але є можливість купатися у морі, насолодитися екскурсіями та багато інших привілеїв.
Усього за 300 євро дитина може вирушити прямо з Ужгорода до Будапешта. Тур включає відвідування Відня і незабутні 14 днів розваг та нечуваних вражень.
Відпочинок у Чехії обходиться дорожче: 960-1670 євро. Але зміна – цілих три тижні. Є мовні табори, а програма включає поїздки до моря та відвідини інших держав.
Незабутній уїк-енд на 12 днів до Греції обійдеться батькам приблизно у 750 євро, на 10 – у 550. Пропозицій багато, а напрямок у країну міфів та античних старожитностей користується великим попитом.
Від 1500 євро коштує двотижневий табір у Іспанії. Крім купання та морських прогулянок діти мають змогу вивчати як англійську, так і іспанську, отримати нові ІТ знання, позмагатися чи потренуватися. Є спортивні, мовні, пригодницькі табори.
Відпочинок у Італії може бути навіть бюджетним. Є доволі цікаві пропозиції і різні пакети. Наприклад, 7 ночей за 490 євро, 9 – за 570, 12 – за 670 і 14 – за 750. Акцент також на морських купаннях, відвідинах історичних місць, вивченні культурних надбань та різних активностях.
Загалом куди їхати та де проводити частину літа – обирати батькам та самим дітям. Але варіантів безліч і можна знати справді цікаві та відносно доступні.
Що кажуть крани
Ужгородка Оксана Пилип наголошує, що її син поїде до Словаччини.
«Чоловік уже декілька років живе і працює у Братиславі. Знайшов для дитини гарний табір за 800 євро. Перебування там включає два тижні. Це – поїздки до кількох країн та відпочинок на морі, вдосконалення рівня знань англійської та маса розваг. Син не може дочекатися, коли вже початок зміни. Торік був у Болгарії. Враження залишилися в нього незабутні. Донька не поїде нікуди, бо просто не хоче. На літо купила собі різні курси з комп’ютерного дизайну і проходитиме їх», – поділилася планами з «Карпатським об’єктивом» жінка.
У мукачівки Олени Підгорняк діти поїдуть у село до бабусі.
«Не хочу, щоб вони провели канікули на асфальті. Краще – природа, ліс, річка. Та й не сидітимуть із телефоном у руках безперестанку, допомагатимуть батькам по господарству. Там у них є друзі, ми їздимо до батьків постійно. На липень оформлю відпустку, долучуся до синів, – наголошує вона. – Коштів, аби обом купити путівки у табори не маю, але Бог наділив нас безцінним скарбом – унікальним довкіллям. Гріх не скористатися цим. Карпати оздоровлюють, повертають душевний спокій, рівновагу, загартовують. Будемо трохи ходити до лісу, купатися у водоймі, засмагати, працювати на городі, читати книги, займатися спортом».
А в хустянки Інни Калинич доньки залишаться вдома.
«На жаль, влітку якісь секції для діток у нашому місті не працюють, хоча було б добре зайняти малечу активностями і творчістю. У серпні у мене будуть два тижні вільні. Цей час проведемо разом. Хочу поїхати з дітьми у Солотвино. Ці озера – не гірші за будь-яке море. У табори дівчат боюся відпускати, я й сама жодного разу в житті не була. Тим більше, зараз війна, тривожно на серці. Десь у Європі їм краще зі мною. Ми в попередні роки часто їздили. Зараз зайвих коштів, на жаль, не маю. Чим займатимуться доньки? Їм 12 і 14 років. Не хвилююся. Одна малює, інша ліпить з полімерної глини. Вироби продають. Тому за дітей спокійна», – запевняє краянка.
У Ілони Кіш із Виноградова діти хочуть попрацювати, а на відпочинок час також зуміють знайти.
«Торік обидва сини підробляли на автомийці. Влаштував їх чоловік. Трохи заробили, купили собі те, про що мріяли і дуже були задоволені. У цьому році теж планують хоча б два місяці попрацювати. Я не заперечую, вони вже досить дорослі, аби самі приймали рішення. Тим більше, що мийка – нашого товариша і точно знаю, що він їх не образить, не експлуатуватиме. Що ж стосується відпочинку, у моїх хлопців це – спорт. Вони дуже активні і постійно замаються. У телефонах практично не сидять, хіба що декілька годин на день вечорами. Також будуть купатися на Тисі, будемо трохи їздити у гори. Головне, аби був вільний час і сприяла погода», – стверджує жінка.
Як би там не було, а відпочинку потребують усі діти. Зараз навчальна програма доволі складна, а сам освітній процес напружений. Молодий організм потребує відновлення, тож діти повинні його отримати. А як уже саме – вирішувати батькам та їхнім чадам.
Марина АЛДОН

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися