180171
16:27 15.042025

У Хусті пройшов фестиваль-виставка писанкарства «Великоднє диво»

Життя 863

14 квітня Хуст зібрав на центральній площі міста справжні витвори мистецтва з різних куточків краю. Освітні заклади та колективи культури громади завітали на подію з вишуканими композиціями, одна з яких була краща за іншу. Це і двометрова писанка з лози, і вироби з атласних стрічок, і мальованки, і шкрябанки, і пасхальні дерева і багато іншого.

Розпочалася подія хвилиною мовчання на знак шани тим, хто загинув у Сумах. Потім запалили лампадки за жертвами обстрілу.

«Ми глибоко сумуємо через те, що сталося 13 квітня у Сумах. Акція проходить у рамках підтримки тих, хто невинно поліг. У багатьох учасників між писанками є прапорці, прикрашені чорними стрічками. Поділяємо біль родин, у які увірвалося нещастя. Серцем усією громадою ми зараз із сумчанам», – розповів «Карпатському об’єктиву» в.о. Хустського міського голови Василь Губаль.

Відтак вироби презентували усі присутні на виставці-фестивалі. Дехто продавав роботи і збирав кошти на доброчинність, дехто просто звітував талантами. Організаторами заходу виступили управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради та управління освіти, релігій та у справах національностей.

«Ми проводимо благодійну лотерею, а також представили роботи наших учнів. Серед них – Великоднє Дерево життя, що на конкурсі писанкарства зайняло 3 місце. Його автором є учениця третього класу Софійка Порада», – зазначила вчителька Хустської СШ І-ІІІ ст.№1 імені Августина Волошина пані Тетяна.

Цікавими виробами порадували і вихованці Хустського ліцею №3 представивши унікальну писанку побажань. На ній кожен бажаючий міг написати побажання рідним, друзям, близьким до свят. Була в ліцеїстів і гігантська писанка-скарбничка для збору коштів.

Копашнівська школа здивувала писанками з атласних стрічок, які виготовила талановита майстриня Алевтина.

«У нас представлено майже всі техніки писанкарства та великодніх атрибутів. Маємо й велику писанку, зроблену руками інклюзивних діток, які оздобили виріб витинанками», – розповіла Світлана Стець, вчителька учбової установи.

«Вишивка – це код нації. Тому ми вирішили показати не тільки писанки, але й автентику іншого роду. Наприклад, червоними та чорними нитками вишили сито для борошна, зробили гігантські рушники, вишиті атласними стрічками, маємо навіть вишивані писанки, – наголосила Марія Терненко, вчителька мистецтва та технологій Рокосівського ліцею.

Заступниця начальника управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради Вікторія Павлій запевнила, що в нас дуже багаті традиції і ми, закарпатці, маємо чим пишатися.

«На жаль, програму фестивалю трохи видозмінено, але усі мають змогу побачити довершені вироби учасників. У нас неймовірно талановиті, як діти, так і їхні наставники і представлено дійсно широку палітру багатогранної народної творчості», – підкреслила вона.

Ізяни привезли на виставку двометрову плетену з лози писанку. Виготовила її Неля Галас, талановита умілиця.

«Ми славимося лозоплетінням, тож не могли не представити вироби з лози, – наголосила директорка Ізянського будинку культури Віра Вучкан. – Великдень – це дуже гарне велике свято, яке не зрівняти ні з чим. Тож ми всі готуємося до нього. Це – свято душі, свято краси, свято любові, свято краси. І його суть не тільки в цих корзинах та писанках, але у духовності, аби людина робила милостиню, була добрішою і відвідувала хворих, молилася за ближніх».

Унікальні мальованки представили на події працівники культури Сокирницького закладу культури. Загалом це село славиться своїми мальованками вже багато років.

Крім власне виставки вироби, представлені на фестивалі, можна було і придбати. Щоправда, не всі, деякі як майстрині, так і діти не продавали. Було також багато майстер-класів, а також діяла фотозона.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне