
У Берегівській філії начального центру МСС відбулась відкрита лекція на тему «Сила онлайн-простору та сімейне життя у ХХІ столітті»
27 березня Берегівська філія начального центру Mathias Corvinus Collegium (MCC) організувала чергову відкриту лекцію, присвячену важливим соціальним питанням. У рамках циклу заходів «Академія відкритих батьків» виступила клінічний психолог, психотерапевт Аннамарія Тарі з лекцією на тему «Сила онлайн-простору та сімейне життя у ХХІ столітті». Захід мав на меті допомогти батькам зорієнтуватись у викликах цифровізації та зрозуміти, як підтримувати емоційну безпеку дітей в умовах сучасного світу.

Насамперед присутніх привітала директорка Берегівської філії начального центру МСС Беата Добша. Вона наголосила, що заклад націлений на розвиток талантів, але не менш важливою є й підтримка батьківської спільноти. У сучасному світі виховання дітей ставить перед батьками дедалі складніші виклики, тому для глибшого розуміння наслідків соціальних змін допомога професіоналів є дуже цінною, зауважила Беата Добша.

Відтак у своїй презентації Аннамарія Тарі зазначила, що одна з найбільш визначальних характеристик так званої інформаційної ери – це її повсякчасна доступність. Завдяки цифровим технологіям ми можемо бути в постійному контакті одне з одним, і цей новий спосіб життя серйозно впливає на психіку. Фахівчиня підкреслила, що тиша, роздуми та сон дедалі більше витісняються з нашої повсякденної реальності. Мозок людини не отримує достатньо часу для регенерації й відновлення, які необхідні для психічного здоров’я та емоційної близькості.

Як зазначила психологиня, сім’я й досі залишається найважливішим середовищем, що створює умови для емоційної безпеки, але для збереження зв’язків з рідними потрібна свідома увага. За словами Аннамарії Тарі, онлайн-простір більше не є частиною життя виключно дорослих, це також природне середовище дітей. Більше того, часто він виконує функцію швидкого задоволення потреб. Однак це також становить небезпеку. Дедалі більше дітей піддаються надмірній цифровій стимуляції, тоді як їхні реальні емоційні зв’язки слабшають. Сучасні діти віком від 8 до 13 років часто не наважуються розповісти батькам або вчителям про свої проблеми, якщо зазнають жорстокого поводження в школі чи інтернеті, наголошує фахівчиня. Саме тому вкрай важливо створити для них безпечне середовище, де вони можуть відкритися, де не потрібно боятися наслідків. Роль у цьому дорослих – батьків і вчителів – є величезною. Треба навчити дітей, як просити допомоги, пояснити, що вони мають право на захист та повагу.

За словами Аннамарії Тарі, щоденне використання ґаджетів викликає зміни на рівні роботи мозку. Згідно з результатами досліджень Гері Смолла, часті цифрові подразники стимулюють поведінку нервових клітин і навіть можуть викликати довгострокові зміни в мозку дітей. Це особливо важливе застереження для батьків, оскільки нервова система, яка ще розвивається, набагато чутливіше реагує на такі ефекти.

Берегівська філія начального центру Mathias Corvinus Collegium організовує подібні відкриті лекції для батьків за участю провідних фахівців кілька разів на рік, щоб допомогти в освоєнні сучасних методів виховання.

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися