
Берегівський інститут підписав договори про співпрацю із закарпатськими навчальними закладами
26 березня Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ підписав договори про співпрацю з низкою закарпатських дитячих садочків та шкіл. Урочистий захід відбувся в стінах вишу в рамках Днів Ракоці.


Мета угод про співпрацю – подальший розвиток системи педагогічних практик, сприяння процесу обміну професійним досвідом і знаннями, а також зміцнення зв’язків між закладами. До програми, яка дає майбутнім педагогам можливість отримати практичний досвід та поглибити професійну співпрацю, долучилося понад 30 шкіл і дитсадків.


Представників навчальних закладів – учасників програми привітала президентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдико Орос. Зокрема вона наголосила, що оновлення педагогічної практики вкрай важливе в сучасній освіті. Протягом останнього часу змінилися і світ, і навички навчання: якщо 20–30 років тому учні могли зосередитися на лекції до півтори години, то сьогодні добре, якщо ця тривалість сягає 20 хвилин. Мета нової системи полягає в тому, щоб майбутні педагоги отримували не лише теоретичні знання, але й мали можливість ознайомлюватися з реальним шкільним життям. Ілдико Орос висловила сподівання, що програма забезпечить виховання нових педагогічних кадрів у довгостроковій перспективі.

Основним моментом заходу стало підписання угод про співпрацю. Це дозволить студентам вишу набувати більше практичного досвіду у сфері освіти та зміцнити професійні зв’язки між закладами освіти й інститутом.

Угоду було підписано з різними навчальними закладами краю – гімназіями, ліцеями, дитячими садками. Навчальні заклади Берегова, Великої Доброні, Ужгородського, Тячівського, Мукачівського районів відіграють важливу роль у підтримці та розвитку угорськомовної освіти.


У рамках заходу відбулися презентації семінарів Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ на 2025/2026 навчальний рік, а також діяльності Фахового коледжу вишу, Центру професійного навчання ім. Еде Егана, Дитячої школи мистецтв і творчості угорського народу «Туліпан танода».
На завершення ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Іштван Черничко подякував підписантам за участь у програмі, наголосивши, що в підготовці вчителів, окрім теоретичної освіти, украй важливим є практичний досвід. За його словами, підтримка дитсадків і шкіл необхідна студентам інституту, оскільки таким чином вони мають змогу зустрічатися з дітьми та пізнавати практичну сторону професії педагога.

Підписання угод про співпрацю – значний крок не лише для підготовки вчителів, а й для всієї угорської громади Закарпаття, адже розвиток угорськомовної освіти слугує довгостроковому збереженню громади.
(KV/Kárpátalja hetilap)

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися