В УжНУ відкрили меморіальну дошку в пам’ять героїв та жертв угорської революції
У стінах гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання Ужгородського національного університету відбулося відкриття меморіальної дошки, приуроченої подіям 60 річної давності – угорській революції та визвольній боротьбі 1956 року.
На урочисту презентацію в УжНУ прийшли представники влади, дипломати – Генконсул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло, народний депутат України Василь Брензович, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, викладачі та студенти університету та також автор меморіальної дошки скульптор Михайло Колодко.
На церемонії відкриття ректор університету професор Володимир Смоланка зазначив, що революція 1956 року є символом нескореності та свободолюбності. «…Дуже символічно, що ця меморіальна дошка відкривається у стінах нашого університету, адже ми знаємо, що рушійною силою всіх революцій є молодь. Саме молодь несе в собі ідеї рівності, свободи, відкритості та реалізує їх у життя», – зауважив ректор, висловивши сподівання, що ця меморіальна дошка буде для студентів символом того, що свобода – неймовірно важливий елемент життя кожної людини, який дається дуже важко.
Генконсул Йожеф Бугайло у своєму вітальному слові відзначив, що саме організація угорських студентів та інститутів була рушійною силою угорської революції: «Ця меморіальна дошка вшановує пам’ять героїв, а також нагадує про гірке пригнічення нашого народу, яке ціною великих жертв та крові повернуло угорцям гідність та впевненість, а потім і свободу».
Автором меморіальної дошки став ужгородський скульптор Михайло Колодко, який розповів про її створення та значення: «Якщо прочитаємо мову символів то побачимо, що в цільній та міцній поверхні вибита дірка, її присутність в центрі дошки викликає відчуття тривоги змішаної з цікавістю, що змушує підійти та побачити порушену гармонію. Ми ніби з пташиного польоту спостерігаємо за містом де розібрана бруківка, залишки барикад та підбитий танк. На дошці зображено, що відбулася жорстока бійня де танками було приглушено голос народу. Все ніби затихло, ми летимо й далі, але пам’ятаємо як це було».
Урочистості тривали більше години, адже до вшанування пам’яті героїв та жертв угорської революцій приєднались також студенти факультету, які взяли участь у театралізованій виставі, співали пісні, а наприкінці запалили свічку, як символ вічної пам’яті, повідомляє прес-служба УжНУ.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися