
В Ужгороді нагадали про безпеку
Кожна жінка має право на безпеку: таке гасло до 8 Березня – Міжнародного дня боротьби за права жінок від NGO Nehemiah Ukraine у партнерстві з UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

Сьогодні на площі Театральній в Ужгороді зібралися представники громадських організацій та благодійних фондів, соціальних служб і місцевого самоврядування, поліції, а також студентства тощо, щоб нагадати кожному, а в першу чергу жіноцтву, про комплексний стан, у якому вони повинні себе відчувати завжди – про безпеку. Від міської ради долучилися Департамент соціальної політики Ужгородської міської ради, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, Uzhhorod Dennyi Tsentr Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, Ужгородський міський центр соціальних служб.
Колір заходу – біло-бузковий як символ захисту жінок від насильства.
За словами організаторів, виділили 6 ключових аспектів безпеки, які є фундаментальними для добробуту кожної жінки: фізична, правова, економічна, ментальна, соціальна, цифрова безпеки.
Для демонстрації цих безпек на площі Театральній встановили сині намети, в яких були представники різних служб, організацій тощо, які й представляли всі аспекти безпеки для жінок.
Наприклад, намет «Інтерактивна зона Ментальної безпеки», до якого вів імпровізований шлях із біло-бузкових стрічок та 9 бузкових наліпок на бруківці з білими фразами турботи про себе.
На початку, всередині й кінці шляху по 2 мольберти з табличками 6 згаданих аспектів безпеки, до яких кріпляться біло-бузкові стрічки, що ведуть до намету. Кожна жінка, проходячи цей шлях, могла отримати супровід психолога. Відповідаючи на уточнюючі питання психолога до наліпок, отримувала психологічну експрес-консультацію. У кінці шляху (у наметі) жінці вручали подарунок антистрес-кубик як символ ментальної безпеки, який нагадує про необхідність дбати про емоційний стан.
Експерти біля Лялькового театру проводили практичні сесії (психологічні, юридичні консультації, воркшоп із фінансової грамотності, техніки антистресу і дихання).
Також психологині роздавали перехожим листівки-самодіагностику «Тест про любов до себе». За кожну позитивну відповідь 1 бал. Якщо сума балів більше 6, то не має проблем із любов’ю до себе. Якщо менше, то було б добре працювати над вирішенням цих питань.
Весь час упродовж заходу працював відкритий мікрофон для всіх охочих долучитись до слова.
До речі, фахівчині напрямку гендерно-зумовленого насильства протягом березня, проводитимуть інформаційні сесії та інформування, присвячені проблематиці насильства щодо жінок, роз’яснення прав жінок тощо.
Про це повідомляє Ужгородська міська рада.

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися