У Хусті дегустували сонячні напої і визначали кращих пасічників та виноробів
14-16 жовтня у місті над Тисою проходив другий фестиваль меду і вина «Срібні джерела». Організувала свято спілка пасічників Закарпаття «Нарцис».
Тож у лотках усіх охочі могли не просто оглянути продукти виноградарства і бджільництва, але й скуштувати та придбати мед, прополіс, воскові свічки, маточне молочко, квітковий пилок, сир, бринзу, медовуху… Крім того, реалізовувалася різноманітна сувенірна продукція, а для дітей проводилися майстер-класи з малюнку на воді.
–Я представляю в’язані іграшки, а також головні убори для дітей. На подібних фестах буваю часто, в Хусті – вперше. Загалом свято сподобалося, скуштувала деякі смаколики, поспілкувалася з однодумцями, – розповіла «Карпатському об’єктиву» майстриня хенд-меду Елеонора Ворон із Ужгорода.
Між іншим, на фесті було представлено більше 60 виробників меду і вина.
–Згідно з переповідкою, дочка Ярослава Мудрого Анастасія подарувала одній із закарпатських церков срібний дзвін, відлитий у Києві в 1034 року. Цей дивний подарунок захищав населений пункт та його околиці від нападів ворогів, від усіляких бід і нещасть. Схований під землею, він «пережив» навіть напади монголо-татарських орд. На жаль, у 1917 році угорські вояки вивезли дзвін до Братислави і розбили. Після того, як український поет та мислитель Василь Пачовський у 1921 році відтворив та видав цю історію, Закарпаття почали називати Срібною Землею. Тож назва нашого свята має глибокий історичний зміст, адже слово «срібний» відображає притаманну мешканцям нашого краю гордість та самопошану. Крім того, бджільництво та виноробство також вважаються традиційними заняттями як наших предків, так і сучасників. До речі, дивовижна продукція учасників фестивалю, без перебільшення, наділена цілющою силою, а майстри солодкого ремесла представили на святі воістину багатогранну палітру своїх творінь, – зазначив організатор свята Віктор Пап.
У рамках фестивалю відбувся і звіт творчих колективів Хуста «Майстри мистецтва вам, хустяни», під час якого талантами краян радували вихованці зразкового лялькового театру Хустської школи мистецтв, лауреати І премії відкритого дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу «Яскрава країна» та Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «Орелі» дитячий зразковий фольклорний гурт «Цімборики», переможці різноманітних міжнародних конкурсів – гурт «Перлинка» та зразковий хореографічний ансамбль «Хустяночка», хореографи клубів «Рондо» та «Еліт», юні співаки Кароліна Борис Іван Драгула, Анастасія Горбата, Ярослав Ракущинць, бард Вікторія Сливка та інші артисти.
До речі, учасниками фесту були не тільки закарпатці. Представити свою продукцію приїхали й гості із Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини.
Тож за результатами голосування кращими виноробами стали Тиберій Бортик із Давидова, Дмитро Маріна із Берегова та Ярослав Дрогобецький із Завидова, а кращими пасічниками – Володимир Кіс із Долини, Володимир Надуличний із Мукачева та Леонід Ходаківський із Вінниці.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися