176415
17:09 15.012025

Понад 5100 українських учнів навчаються в Угорщині

Життя 95

На сьогодні школи в Угорщині відвідують понад 5100 українських учнів, і в унікальний для Європи спосіб у закладах освіти їм надається п’ять годин індивідуального спеціального навчання. Про це повідомив Адам Чепеті, заступник держсекретаря з питань координації стратегічних справ Угорщини, у місті Шаторальяуйгей. Там політик відвідав зимовий табір Товариства ім. Ракоці, де в кілька змін протягом місяця відпочивають 700 учнів з угорськомовних шкіл Закарпаття.

Адам Чепеті підкреслив, що для школярів, яким довелося покинути свої домівки, адаптуватися до іншої системи навчання є справжнім стресом.

Заступник держсекретаря зазначив, що витрати на ці спеціальні розробки покриває уряд Угорщини у формі спеціальної допомоги.

У системі вищої освіти діє програма Stipendium Hungaricum, у рамках якої тисячам українських студентів надається можливість отримати вищу освіту в найкращих університетах Угорщини.

Політик зазначив, що закарпатським студентам нині доводиться стикатися з такими викликами, які багато хто навіть уявити не може, але в них є сили долати ці труднощі.

За його словами, уряд надає всебічну підтримку цим молодим людям. Крім того, Угорщина надсилає гуманітарну допомогу в Україну, а також опікується українськими біженцями, які прибули в країну, додав він.

Біженці можуть працевлаштуватися, отримувати медичне обслуговування, користуватися системою освіти, а в разі необхідності, якщо для цього є обґрунтовані причини, їм знаходять помешкання, зазначив заступник держсекретаря.

Відтак Адам Чепеті додав, що з початку російської агресії в лютому 2022 року до Угорщини в’їхало понад 1,4 мільйона людей, які тікали від війни, понад 670 тисяч із них отримали ту чи іншу допомогу. Він зазначив, що на цю допомогу мають право всі, хто приїжджає з України.

Звертаючись до учасників табору, посадовець зауважив, що вони можуть розраховувати на уряд Угорщини, який усіма силами працює над тим, аби вони «мали можливість навчатися, розвиватися і з надією дивитися в майбутнє».

Адам Чепеті висловив сподівання, що війна в Україні якнайшвидше закінчиться й настане мирний час, а жителі Закарпаття незабаром побачать свій рідний край безпечним і процвітаючим. Для цього він пообіцяв додаткову підтримку, зокрема будівництво та оновлення навчальних закладів.

Голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) на церемонії відкриття табору підкреслив, що закарпатська угорська громада живе і хоче жити. Про це яскраво свідчить, зокрема, те, що з початку війни жодна угорськомовна школа не припинила своєї роботи.

Стосовно миру він заявив, що одним з його авангардів є угорський уряд та угорське суспільство, яке не говорить голосом ненависті.

Голова Товариства ім. Ракоці Чонгор Чакі повідомив, що під час першої зміни в таборі відпочивають діти з Берегівщини, а до наступних долучаться й ті, хто прибуде з регіонів, наближених до фронту.

Табір розпочав свою роботу з 13 січня й триватиме до 14 лютого.

Мета цієї ініціативи – допомогти дітям відволіктися від важких буднів в охопленій війною Україні. Для учнів організовують культурно-розважальні, спортивні та духовні заняття, екскурсії, уроки в цікавій формі та інші програми відповідно до віку.

(MTI)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах