176329
12:30 13.012025

Скільки коштує зимове дозвілля для дітей на Закарпатті

Життя 490

Зимові канікули у школярів, звісно, не безкінечні, але є ще й вихідні, які можна провести з користю. Крім того, справжня зимова погода буває не так уже й довго. Тож батьки ловлять момент, аби десь на свіжому повітрі відпочити разом із синами та доньками, порадувати їх веселими розвагами та трохи загартувати організм.

Тож як і де це зробити? Скільки коштує зимове дозвілля на Закарпатті? Чому воно потрібне взагалі? Це і з’ясовував «Карпатський об’єктив».

Ковзанка

Звісно, при думці про зиму, перше, що спливає на думку – це гірськолижні витяги і катання на сноубордах та лижах. Раніше цю тему неодноразово піднімав «Карпатський об’єктив», тож детально зупинятися на ній не будемо. Варто тільки наголосити, що номер у готелях в долонях Карпат коштує від 1500 гривень за ніч, а одноразовий підйом на витягах – від 100 гривень. Крім того, слід подбати і про спорядження та костюми. А це – додаткові витрати (купівля або оренда), а також про безпеку, тобто – послуги інструктора і харчування.

Більш доступними для жителів міст у нас є ковзанки. Туди можна піти з дітьми на декілька годин і при цьому нікуди не їхати, заощадити кошти і час, але в той же час подарувати малечі приємні враження.

В Ужгороді перебування на ковзанці безлімітне по часу. Щоправда, у період із 10 до 12 годин коштує 300 гривень, а з 12 до 22 – 400. Це – у робочі дні. Якщо брати «помічника фігуриста», то його оренда обійдеться у 150 гривень за пів години. Послуги інструктора – 300 гривень за 30 хвилин. Спуск на гірці – 50 гривень за один раз, безліміт – 200 гривень. Тюбігн – 100 гривень. Заточування ковзанів – 250 гривень, колесо огляду – 50 гривень.

У Мукачеві 1 сеанс (із 10 до 14 години) обійдеться в 200 гривень, 2 сеанс (із 24 до 18 години) – 250 і 3 сеанс (із 18 до 21.45 години) – 300 гривень. У свята 1 сеанс – 300, 2-й – 350 гривень. послуги помічника-ведмедика – 100 гривень, інструктора – 250.

У Хусті перебування на ковзанці лімітоване (по 4 години). У будні сеанс коштує 200-300, у вихідні та свята – 300-350 гривень. 45 хвилин катання з інструктором обійдеться в 250, а із «ведмедиком» – у 100 гривень.

На ковзанці дітлахи можуть цікаво і насичено провести час разом із дорослими, адже крім власне катання на ковзанах там для них пропонуються й інші розваги, а також маса усіляких смаколиків.

Відпочинок «дикарем»

Наш край багатий на унікальні природні місцини, тож відпочити можна і не витрачаючи при цьому зайвих коштів. Але про спорядження все одно подбати необхідно.

«У нас у місті попитом користується спуск на санчатах із Замкової гори, – розповідає «Карпатському об’єктиву» хустянка Ірина Король. – Іще з мого дитинства всі дітлахи там завжди проводили взимку вільний час. Спускався кожен на тому, що мав. Це могли бути і лижі, і звичайний целофановий пакет, і непотрібна шина з автомобіля. Своєму сину ще на початку грудня купила санчата у місцевому магазині спортивного інвентарю. Обійшлися мені у 1200 гривень. Донька має елекросани. Вони коштували 6 тисяч гривень. Але брала їх два роки тому через інтернет. Маю також для дітей тюбінг (надувані сани). Купила торік за 1300 гривень. Біда тільки в тому, що відповідної погоди для катання взимку останнім часом практично немає».

А донька Валентини Волощук із Мукачева полюбляє ковзани.

«Чоловік залив у нас у саду ділянку водою і в мороз там діти катаються на ковзанах. Біда тільки в тому, що тих морозних днів у році зараз дуже мало. Але періодично дитина приводить подруг і вони там розважаються. За ковзани віддала торік у листопаді 3 тисячі гривень. Як на мене, вартість середня, бо є й дорожче. Лижі у Вероніки за 1500 гривень. Замовляла їх через інтернет-магазин. А от лижний костюм купила у секонд-хенді за 350 гривень. Та з такими зимами, як у нас останні роки, на жаль, зимові розваги є розкішшю не тільки для дітей, але й для дорослих», – наголошує жінка.

Василь Калин із Тячева любить проводити з синами снігові бої.

«Відпочинок може бути цілковито безкоштовним. Для дітей головне – увага і турбота. Сани для обох хлопців змайстрував сам. Коли є сніг, ліпимо сніговиків, навіть змагаємося у кого кращий і цікавіший. Також любимо кидатися сніжками, влаштовуємо собі справжні бої. Дружина іноді сердиться, бо приходимо з городу додому брудні, та діти настільки щасливі після таких розваг, що важко словами передати. Єдина проблема в тому, що сніг випадає рідко і його мало. У безсніжну погоду катаємося на велосипедах і просто гуляємо містом, дихаємо свіжим повітрям і насолоджуємося часом, проведеним разом», – зазначає чоловік.

Чим корисне зимове дозвілля

Про це знає психологиня з Ужгорода Анастасія Куртяк.

«Спільний відпочинок об’єднує. Загалом зима – чудова пора для створення спільних традицій, для того, аби дітей оточити ще більшим теплом. І це може бути сумісне проведення часу вдома, якісь розваги, де залучено всіх – від найменших до найстарших, або ж подорожі на природу, – наголошує вона. – У таких ситуаціях створюються між батьками і дітьми більш довірливі стосунки, малеча стає більш відкритою і відчуває, що про неї піклуються, що батьки про неї дбають».

Також, за словами фахівчині, розваги на природі зміцнюють не тільки фізичне, але й психологічне здоров’я.

«Зимовий відпочинок на природі разом із малечею – це не лише приємний спосіб провести час, а й можливість отримати багато користі для здоров’я, стосунків і розвитку. Свіже повітря чистіше через низьку концентрацію пилу та алергенів. Це корисно для легень і загального самопочуття. Катання на санках, лижах, ковзанах чи просто прогулянки сприяють зміцненню м’язів, покращенню кровообігу й підвищенню витривалості. Холод сприяє адаптації речовин до змін температури, що захищаються від сезонних застуд. Спільні активності, як-от ліплення сніговика чи створення снігової фортеці, створюють спогади та допомагають батькам і дітям краще розуміти одне одного. Діти можуть придумувати ігри, будувати конструкцію зі снігу чи малювати на ньому. А ще… активний відпочинок сприяє виробленню ендорфінів, які відповідають за піднесений настрій. Природа допомагає відволіктися від гаджетів, замилуватися красою довкілля, насолоджуватися пейзажами, вчитися спостерігати за світом і цінувати моменти», – зазначає вона.

Серед зимових активностей може бути не тільки катання на санках, лижах, або ковзанах, але й піші прогулянки, походи в ліс, спостереження за природою, виготовлення і розвішування годівниць, різні розвиваючі ігри з малечею, навіть пікнік на галявині чи біля водойми із гарячим чаєм та сімейною фотосесією. Головне – тепло одягнутися, подбати про комфорт, і вирушати назустріч пригодам!

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах