Як у Хусті воду освячували
Свято Водохреща у Хусті частина вірників почала святкувати в неділю, 5 січня. А загалом освячення води у храмах та костелах римо-католицької, греко-католицької та православної церкви України було заплановано на 5-7 січня. Крім того, бажаючі могли запросити духівників для освячення будинків, офісів, підприємств та установ.
У храмі святого Первомученика і архидиякона Стефана та Пантелеймона Цілителя Мукачівської греко-католицької єпархії святкове богослужіння пройшло в неділю. Під час чину освячення священник отець Ігор Бучок опустив у посудину запалені свічки, як символ Христа, який прийняв людське тіло, і дихав на неї, як знамення, присутності поруч із вірниками Святого Духа. Такі дії звершуються щоразу при проведенні таїнства з нагоди свята Богоявлення.
«Вода є символом життя. У даному випадку – очищення і життя вічного, – наголосив настоятель храму. – Адже ще в Книзі Буття зазначається, що Дух Божий на початку створення світу витав над водою. Відтак Ісус Христос перед тим, як почати свою земну місію, пройшов обряд Хрещення у ріці Йордані. Тож і ми щороку відзначаємо цю велику знаменну подію і молитовно згадуємо нашого Спасителя та дякуємо йому за те, що Він повертається у оновлений світ. Тож щоразу, освячуючи воду, особливо у переддень свята у сам день Богоявлення Господнього, усі ми співвідносимо себе з тією знаковою подією, коли Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа. І всі ми ніби в цей день помираємо для гріха і народжуємося для Бога».
Вірянка пані Марія прийшла на свято, аби освятити воду, помолитися разом з іншими, поколядувати і відчути духовне піднесення.
«Для мене цей день є особливим. Щоразу йду до церкви, аби освятити воду. Зберігаю її цілий рік і вона при цьому не псується. Але бажано, аби вона була у скляній, а не в пластиковій посудині. Коли хтось із домашніх хворіє, даю йому попити священної води. Звісно, це – не аптечні ліки, але перевірено часом, що симптоми щоразу полегшуються. Та має бути на серці ще й молитва і віра у зцілення», – поділилася думками з «Карпатським об’єктивом» жінка. – Воду, що залишилася з попередніх років, виливати не можна. Я нею поливаю квіти і вони у мене завжди радують буйним цвітінням».
Пані Олена приїхала до Хуста на свято із Криви. Вона наголошує, що їй свячена вода допомагає почуватися ближчою до Бога.
«Воду для освячення завжди набираю з криниці. Вона смачніша, ніж із крана і довше зберігається. Коли в мене сильні душевні хвилювання, завжди тричі перехрещуся і п’ю святої водички. Психологічно допомагає. Загалом йорданська вода – це захист від зла. Вона зміцнює нашу віру, дає сили та гасить полум’я образ. Вперше воду освятив сам Христос, коли занурився у річку Йордан. Ми повторюємо цей вчинок не власне зануренням, не купанням у крижаній купелі, а церковним піснеспівом і таїнством, яке проводить духівник у храмі. У мене вдома завжди є священна вода», – наголосила вона.
Маленькому Андрійку всього 7 років. Він прийшов на таке дійство вперше. Побачене його неймовірно вразило.
«Я молився те, що було на серці, бо не всі молитви ще знаю. Але колядував разом з усіма. Було дуже цікаво. Думаю, що в наступні роки теж буду приходити з батьками святити воду», – запевнив хлопчик.
Відтак відбулося власне освячення води. Після цього о. Ігор Бучок окропив усіх присутніх та посудини з водою, яку прихожани принесли з собою до церкви у спеціальних кошиках. А далі прихожани співали вже традиційний духовний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» та відбулося миропомазання. Після цього вірники розійшлися по домівках і окропили освяченою водою власні будинки та квартири.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися