175308
12:22 12.122024

Скільки коштує ялинка на Закарпатті

Життя 256

Незабаром стартують зимові свята, утім торгівля їхніми символами кипить уже давно. Наприклад, прикраси, гірлянди та штучні ялинки продають ще з початку листопада. Вибір дуже широкий, ціновий діапазон різний. Серед розмаїття продукції практично кожен може знайти для себе щось по кишені. Але головним символом Різдва усе ж є ялинка.

Тож які ціни на ці дерева у області? За скільки можна придбати живу і за скільки штучну лісову красуню? Яку суму потрібно викласти за дизайнерську готову прикрашену ялинку? Це і з’ясовував «Карпатський об’єктив».

Штучні ялинки стають усе більш популярними

Почнемо зі штучних ялинок. Вони більш практичні, багаторічні і не потребують після себе тривалого прибирання та збирання голок із килимів. Немає також головного болю – куди подіти дерево після святкувань. Крім того, якщо ставити саме такий символ Різдва, не постраждає ні одне лісове дерево. Тож останнім часом все більше і більше закарпатців зупиняють вибір саме на штучних ялинках. Дехто ставить їх вдома навіть декілька. А хтось живу просто висаджує на подвір’ї і причепурює там, а в будинку чи квартирі встановлює штучне деревце.

Отже, вирушаємо на пошуки святкових атрибутів.

У мережевих магазинах та супермаркетах вибір ялинок непоганий, але переважно вони нічим особливим не вирізняються. Практично продають такі ж, як і 2 чи 4 роки тому. 70-сантиметрову ялинку можна купити в середньому за 350 гривень. Маленькі – від 150. 1,3-метрову можна придбати за тисячу гривень. 1,8 метрів – від 1400 гривень.

Якщо хочеться краще лісове дерево, можна сміливо вирушати до сувенірних крамниць. Там вибір ще кращий.

«Товар у нам переважно цьогорічний. Асортимент великий. Порівняно з минулим роком ціни трохи вищі, подорожчало усе, у тому числі – світло, оренда, зросли податки, курс долара не той, що раніше. Утім подорожчання несуттєве – відсотків на 18-20. Ялинка 1,8 метрів у висоту, наприклад, коштує 1950 гривень. Вона з ефектом снігу і дуже якісна, із екологічних матеріалів. Менші є по 3650, навіть за 700 гривень – настільна. Метрові продаємо по 450 гривень. Від 5-8 тисяч можна купити вже з прикрасами та з підсвічуванням. Найбільшим попитом користуються 1,5-1,8-метрові», – розповідає «Карпатському об’єктиву» продавчиня одного з ужгородських сувенірних магазинів Валерія Красинець.

User comments

Ціни на дизайнерські ялинки насправді трохи шокують. У одному з торговельних центрів краю вдалося знайти таку лісову красуню за більше ніж 96 тисяч гривень. Ялинка дійсно гарна, з лампочками, ефектом снігу, висотою 150 сантиметрів… але для сьогоднішніх реалій дуже дорога. Але є й трохи дешевші. Наприклад, із шишками засніжена – за 50 тисяч, або «королівська лита» за – 14 тисяч. Настільні ж продають від 3800 гривень.

Закарпатські умілиці у цьому сезоні віддають свої вироби за доволі демократичними цінами.

«Маю дерева різної висоти. Роблю їх сама із хвої, привезеної з Польщі. Сама ж оздоблюю шишками, бантиками та усілякими виробами ручної роботи з полімерної глини. Ціни в мене від 3 тисяч гривень за настільну (50 сантиметрів) і до 13 тисяч – за 1,8-метрову. Вибрати є з чого. На вартість впливає кількість прикрас, тип підсвітки, величина дерева та інші чинники. Більшість обирають ялинки за 5-6 тисяч. Вони з декором, який і знімати не потрібно після використання. Гілки гнучкі і виріб потім компактно поміщається в коробку до наступного року», – наголошує умілиця з Мукачева Олена Данко.

Найдешевші штучні ялинки можна купити на ринках. Ціни на них у області стартують від 75 гривень (за маленьку). Проте продаються й лісові красуні по декілька тисяч.

Зрізана чи у горщику?

Живими, тобто вирощеними в лісі і зрізаними ялинками торгують у нашому краї відносно нещодавно. Для продажу в кожному місті є спеціально відведені місця, визначені міськими радами. Покупцям радять передусім звертати увагу на те, чи дерево сертифіковане, чи має на собі відповідну бирку. Якщо воно без документів, ялинка просто крадена, а точніше – вирізана самовільно. Лісові господарства щороку організовують рейди і перевіряють порушників. Але вони все одно є…

Для прикладу, в Ужгороді є 10 локацій, на яких можна придбати ялинки.

«У мене дерева з Чехії і Данії. Ціни порівняно з минулим роком вищі гривень на 200, – запевняє пан Віктор, що торгує на вулиці Заньковецькій. – Ціновий діапазон – 750-2400 гривень за чеську ялинку і 750-3300 гривень за данську. Висота дерев від 1 до 2,5 метра. На цінову політику вплинув курс євро. Усі ялинки з чипами і завезені в Україну легально».

Не можна сказати, що краяни купують лісові красуні дуже активно, адже ціни, м’яко кажучи» дуже «кусаються». Більше закарпатців надають наразі перевагу або ялинкам у горщиках, або з гілок хвої.

Пані Марта, зокрема, обирає невелику композицію для святкового столу. Наголошує, що в хаті на Різдво має пахнути хвоєю.

«Ми поставили у коридорі штучну ялинку. Так захотіли діти. Але в мене новорічно-різдвяна пора асоціюється з дитинством, із запахом хвої та мандаринів. Тому вирішила придбати бодай маленьку ялинку із гілок за 100 гривень. Проте продають і по 200, і навіть по 250 гривень. У минулому році подібну брала за 50. Що робити, ціни стрімко пішли догори», – наголошує вона.

А її подруга додає:

«Я взагалі зріжу в сусідки кілька гілок кримської сосни і поставлю у вазу, прикрашу іграшками та гірляндами. Буде і приємний аромат, і хороший настрій. Та ще й кошти заощаджу. Не так багато зараз живемо, щоб грошима розкодуватися направо і наліво».

Чи не найбільшим трендом протягом останніх декількох років серед закарпатців є ялинки у горщиках. Їх купити також можна, але у цьому сезоні вони трохи дорожчі, ніж раніше.

«Такі дерева практичні. Можуть рости у вазоні декілька років поспіль. Їх можна пересаджувати і в більші ємності, а потім висадити на газон. Часто їх купують у подарунок, але дехто бере й для себе. Ціни зараз – 600-1500 гривень, залежно від висоти дерева. У приміщенні така ялинка може стояти до весни. Голки не осипаються, а запах завжди приємний. Щоправда, потрібно рослину поливати, як і всі кімнатні квіти», – запевняє продавчиня пані Ольга.

Отже, яку ялинку обирати – вирішувати кожному особисто. Частина краян не ставитиме жодної, а хтось хоче бачити в оселі одразу декілька лісових красунь.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах