175159
10:00 9.122024

Що робити краянам, аби мати взимку гарну шкіру і здорове волосся

Життя 325

Не секрет, що холод впливає не тільки на наш настрій, але й на самопочуття та загальний стан організму. У мороз шкіра стає більш вразливою до впливу зовнішніх факторів, а волосся більш ламким.

Як же захиститися? Що робити, аби зберегти красу? Якими засобами користуватися? Про це – у матеріалі «Карпатського об’єктива».

Прощавай, зачіско?

Медики радять взимку носити шапки, аби захистити не тільки голову від холоду, але й волосся. Але чи справді це так?

Ірина Коваленко – лікарка-трихолог із Харкова. Наразі мешкає у Мукачеві, лікуванням та діагностикою захворювань волосся займалася більше 30 років. За її словами, морозна погода справді негативно впливає на стан шкіри голови та самого волосяного покрову.

«Взимку у багатьох волосся стає сухим, ламким, січеться, електризується, більш інтенсивно випадає. Але бити на сполох не потрібно. Достатньо знати, як зберегти його блискучим і міцним. Однією з основних причин є харчування. У цей період ми їмо менше свіжих вітамінних продуктів і більше концентруємося на борошняних виробах. Тож наголошу, що у меню завжди мають бути сирі овочі і фрукти. Харчування налагодити не надто складно. Але на стан організму велике значення має і хронічний стрес. Бажано давати собі відпочивати, бо нервова система також має «розслаблятися». Саме через напруження, збудження людина втрачає багато волосся. Ще один фактор, який варто мати на увазі, це те, що взимку менше сонячного світла. Тому можна попити вітамін Д, або їсти більше продуктів, які його містять. Це – яйця, молоко, гриби, риба, морепродукти», – розповіла вона «Карпатському об’єктиву».

Якщо ситуація вже критична, випадає надто багато волосся, фахівчиня радить здати аналізи, аби з’ясувати причину, тобто дефіцит чого виник у організмі.

«Найчастіше проблема у нестачі того ж вітаміну Д, заліза, цинку, а також вітамінів групи В. Не радила б піддаватися впливу реклами і одразу кидатися купувати засоби, які пропонують маркетологи провідних компаній. Якщо в організмі проблема зсередини, ні маски, ні шампуні, ні кондиціонери, ні чудодійні капсули не допоможуть. Є, звісно, ліки. Але їх призначити може тільки лікар, знаючи реальну картину і в чому саме причина випадання волосся», – запевняє фахівчиня.

Утім Ірина Коваленко наголошує, що дієвим кроком для запобігання та профілактики облисіння є масаж. Він допомагає волоссю швидше рости і відновлюватися.

«Кожна волосинка має свій кров’яний корінець. За допомогою певних рухів можна стимулювати кровопостачання і зміцнити волосяну цибулинку. І ось для цього підійдуть олійки, або домашні маски, які можуть покращити кровообіг. Але мова йде про дешеві препарати, а не про розрекламовані, які коштують фантастичні суми. Також голову варто мити не холодною, але й не гарячою водою. Вона повинна бути кімнатної температури. А ще б радила взимку ховати волосся від морозу. Це може бути капюшон, або шапка. Але з непокритою головою ходити небезпечно для здорового волосся. І це – не міф, не вигадка, а правда. Проте шапки треба вибирати із натуральних матеріалів, аби не створювався «парниковий ефект» і аби вони дійсно захищали голову від холоду», – каже спеціалістка.

За шкірою треба доглядати зсередини

А що робити зі шкірою? Взимку вона теж потерпає від морозів, може лущитися, пересихати і червоніти.

Дарина Яким – косметологиня з Хуста. Вона переконує, що передусім доглядати за собою необхідно зсередини.

«Ми є тим, що ми їмо. Це – не мої слова. Якщо вживати багато жирної їжі – шкіра буде жирною, якщо їсти борошняні вироби, шкіра закупорюватиметься, як і кишківник, будуть прищики. Якщо їсти багато овочів і фруктів, пити достатню кількість води, шкіра почне оздоровлюватися, як і весь організм. Тому все має відбуватися передусім зсередини. Маски, креми, спреї – поверхневі засоби, які наносяться зовні і вони не дадуть результату, якщо не починати очищення зсередини. Назву деякі корисні продукти для шкіри. Це: гранат, авокадо, ягоди, шпинат, насіння чіа, цитрусові, сухофрукти, горіхи. Вони повинні бути у щоденному раціоні», – зазначила фахівчиня.

Крім того, аби мати здорову шкіру, косметологиня радить захищати її від вітру та холоду, збагачувати поживними речовинами.

«Є люди, у яких є навіть алергія на холод. Але таким краще звертатися до дерматолога. Косметолог не допоможе. А всім іншим треба мати на увазі, що на зиму не тільки одяг відповідний повинен бути в гардеробі, але й креми для обличчя та рук. Епідерміс має бути захищеним. Жоден препарат із назвою бренду радити не буду, бо все індивідуально. Рекомендую просто звернути увагу на те, що засоби повинні містити певні компоненти. Передусім мова йде про колаген та еластин. Вони зволожують поверхню шкіри та надають їй еластичності. Крім того, вітамін Е знімає почервоніння, заспокоює епідерміс та наділений протизапальною дією, а вітамін С регенерує його здатність відновлюватися, діє, як захисний щит проти зовнішнього впливу. Корисними є і рослинні олії, але їх варто підбирати індивідуально, масло ши, яке ніби вкриває обличчя захисною плівкою та живить шкіру. Виділила б ще гіалуронову кислоту. Вона запобігає появі зморшок та потрібна усім, кому за 30», – заявляє пані Дарина.

У холодну пору року косметологиня радить для зняття макіяжу користуватися препаратами без спирту, аби не пересушувати шкіру, відмовитися від поживних кремів, які забивають пори, обирати для щоденного догляду екстракти з заспокійливих трав, які містять жолобу, освіжають і зволожують обличчя.

«Є жінки, які полюбляють мити обличчя гарячою або ж холодною крижаною водою. Краще такої звички позбутися. Ідеальною є тепла вода. Контрастний душ – неймовірно широка об’ємна тема, тому детально цього разу зупинятися на таких процедурах не буду. Крім того, після купання шкіру краще не розтирати, а просто промокнути м’яким рушником. Для видалення мертвих клітин та залишків макіяжу багато хто користується скрабами. На зиму радила б брати такі, що багаті рослинними екстрактами і такі процедури проводити не частіше 2 разів на тиждень. У кого шкіра є надто чутливою, перед виходом з дому бажано наносити захисний крем. Їх зараз є велике розмаїття. І ще. Коли ви виходите з теплого будинку чи квартири на мороз, прикрийте обличчя на кілька хвилин долонями, аби воно поступово адаптувалося до холоду. Ну і регулярні фізичні вправи не тільки забезпечують хороше самопочуття, але й роблять здоровішою шкіру», – переконана вона.

А ще фахівчиня радить взимку дбати про губи, адже вони дуже вразливі. Для догляду підійдуть як помади, так і какао-масло та бальзами на основі живильних і заспокійливих складників. Крім того, шкіру рук теж краще захищати як кремами, так і рукавичками.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
ТУКЗ-КМКС організувало пісенне прославлення з нагоди Адвенту
17:19
Берегово відвідала іноземна делегація
16:50
Мер Берегова протягом року розглянув понад 400 заяв від мешканців міста
16:37
Адміністратори ЦНАПу Ужгородської міської ради здійснили виїзний прийом із використанням мобільного кейсу
16:09
Заява Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства за результатами річних загальних зборів організації
15:55
Цьогоріч кінологічні команди Закарпатської митниці виявили понад 70 порушень
15:33
На Закарпатті виявили 8 чоловіків та 1 жінку, які рухалися в бік кордону з Угорщиною
15:15
До 9 років ув’язнення засудили зловмисника, який смертельно травмував односельця на Тячівщині
15:04
На Мукачівщині судитимуть 16-річного зловмисника, який обвинувачується у зґвалтуванні пенсіонерки
14:46
Закарпатські гандболістки наступні матчі зіграють проти «Реала»
14:21
Всі новини