175124
16:49 8.122024

У Великоберезькому будинку-музеї провели заняття з нагоди Адвенту

Життя 426

Громадська організація Pro Cultura Subcarpathica (PCS) 5 грудня провела передріздвяне заняття для дітей у Великоберезькому будинку-музеї.

У християнському культурному колі Адвент, який триває від найближчої до дня Андрія (30 листопада) неділі – першої неділі Адвенту – до 25 грудня, дня народження Ісуса Христа, є часом приготування до Різдва.

Слово походить від латинської фрази «adventus Domini», що означає «пришестя Господа». Раніше в деяких регіонах цей період називали «малим постом». Символом Адвенту є адвентовий вінок, який зазвичай плетуть із соснових гілок, і щонеділі на ньому запалюють одну з чотирьох свічок. Свічки символізують світло, яке поширюється через народження Ісуса, а також віру, надію, любов і радість.

Цьогоріч день Андрія був останнім днем перед першою неділею Адвенту. Період очікування пов’язується з кількома важливими днями: днем Варвари, днем Святого Миколая та днем Луки, які також пов’язувалися із гаданнями щодо врожаю, погоди та судженого.

Цього разу на заняття у Великоберезький будинок-музей завітали учні Дийдянської гімназії. Представниця громадської організації Pro Cultura Subcarpathica, координаторка будинку-музею Адель Ґал ознайомила дітей зокрема з народними звичаями періоду Адвенту. Відтак школярі заспівали щедрівки, що підкреслило святкову атмосферу заняття. Учні долучилися і до майстер-класу з рукоділля – виготовляли різдвяні декорації з природніх матеріалів. Незважаючи на відсутність електрики, захід відбувся в гарному настрої, адже діти із задоволенням майстрували у світлі вогню свічок. Крім столових прикрас, діти загортали цукерки на ялинку, виготовлені з горіхової маси, карамелізованого цукру тощо, замість різноманітних ароматизованих цукерок, поширених сьогодні.

Дітей залучили і до приготування традиційних різдвяних смаколиків, які випікали у печі. Наприкінці заняття всі разом скуштували здобні рулети з маком, горіхом і кисломолочним сиром. Захід завершили спільним співом.

Основна мета будинку-музею – незважаючи на важкі часи, внести в будні гостей закладу святкову атмосферу. Організатори прагнули підкреслити, що період Адвенту – це можливість підготуватися до свята, відпустити проблеми та, відірвавшись від звичної буденної рутини, трохи сповільнити темп і приділити більше уваги один одному.

«Програма побудована на атмосфері свята, Різдва. Важливо трохи прикрасити як власну душу, так і навколишнє середовище. Виготовленими різдвяними прикрасами зі свічками ми також вносимо трохи світла в повсякденне життя», – зазначила Адель Ґал, додавши що наступні два заняття у Великоберезькому будинку-музеї теж будуть присвячені цій меті.

lexi/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах