Для особливих дітей у Хусті провели свято
3 грудня у Хустській спеціальній школі І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради (для слабочуючих дітей) пройшла подія «Добротою зігріваючи серця». На захід завітали гості, зокрема, директорка Хустської територіальної організації УТОГ Українського товариства глухих Ірина Везир, директори інклюзивно-ресурсних центрів Хустського району, чиновники міської та районної рад, волонтери.
«Захід мав нагадати усім, що наші діти є талановитими, неймовірними, здібними, – розповіла «Карпатському об’єктиву» директорка Хустської СШ Жанна Микитюк. – Педагогічний колектив школи робить усе можливе, аби учні мали змогу розкривати свої здібності і реалізовуватися в житті. Багато хто з них чудово малює, займається різними видами рукоділля. Вдячна батькам, які не стоять осторонь, допомагають разом із нами малечі розкриватися. До події всі ретельно готувалися, проводили репетиції, кожен старався, як міг. Школа наша не нова, відкрита ще у 1952 році, вчителі мають хороший досвід роботи з різними дітками. У нас дуже хороші умови перебування учнів і велика робота проводиться не тільки у питанні організації освітнього процесу, але й для розкриття внутрішніх талантів дітей».
Подія була присвячена Міжнародному дню для людей із інвалідністю.
Вихованці спеціалізованої школи справді довели, що талант не має меж… Хоч у діток і є проблеми зі слуховим сприйняттям світу, між ними є слабочуючі та глухі, але вони можуть грати на інструментах, співати, танцювати, декламувати вірші.
Зокрема, жестовою мовою діти виконали пісню «Люди і титани», на українських народних інструментах зіграли мелодію «Гопака», «Дзвоники дзвенять», разом із вчителями заспівали «Я – Україна».
«Приємно, що діти стають повноцінними членами соціуму, можуть демонструвати творчі здібності, соціалізуються. Ми ретельно готувалися до цього для і я приємно була вражена, які усі талановиті, як старалися! Вони вчаться вірити у себе, у власні сили та долати труднощі і радіти життю. Вони спілкуються між собою, отримують комунікативні навики і вчаться взаємодіяти. Зараз війна і взагалі проводиться мало подій у місті. Тож ця, як на мене, була не тільки цікавою, але й неймовірно корисною. Не тільки для дітей, але й для дорослих, для кожного з нас» – зазначила мама однієї з учениць Катерина Росоха.
Розділити подію могли абсолютно всі учні школи. Хтось міг зрозуміти те, що відбувається за допомогою жестової мови, а хтось – завдяки слуховому апарату, якими користуються вихованці учбової установи. Малеча відчула підтримку дорослих і цікаво, колрисно провела час.
«Рада була бути присутньою на святі. У цей день разом зі світовою спільнотою наша держава відзначає День людей із інвалідністю. Поруч із нами живуть дітки, фізичні можливості яких є обмеженими. Вони через певні причини не можуть повноцінно себе забезпечувати, доглядати за собою. Їхня інвалідність може бути вродженою, набутою в результаті травм, інфекцій. Але вони не повинні відчувати дискомфорт, мають радіти життю, як і всі діти», – наголосила запрошена на подію президентка федерації кікбоксингу WPKA в Закарпатській області Анна Романенко. – Насправді цей день є не святом, а нагадуванням для кожного з нас про те, що ми повинні підтримувати тих, кому необхідна допомога, турбуватися про них і привертати увагу громадськості до цих людей. Ми повинні проявляти турботу і милосердя до інших, особливо щодо найбільш соціально незахищених частин суспільства – людей із особливими потребами».
Загалом захід пройшов дуже насичено. Усіх учасників дійства було нагороджено дипломами, усім вручено подарунки. Крім того, присутні на події гості отримали масу приємних емоцій та позитивних вражень.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися