У Перечині ярмаркують під звуки українських народних пісень
Сьогодні, 13 жовтня, на площі Народній райцентру Перечин проходить аграрно-промислова виставка-ярмарок «Осінь-2016». Тут представлено широкий асортимент сільськогосподарської продукції, овочі, фрукти, крупи, мед, вино, сир, бринзу, кондитерські вироби, рибу, кури, гуцульський одяг та взуття з вовни та інше. Жителі міста та району прийшли, аби купити давно заплановане, зробити запаси на зиму та гарно провести час. Придбаний товар завантажують у власні автівки, дехто вдається до послуг таксі. Перечинці, які живуть неподалік парку імені Федора Фекети, транспортували покупки до своїх осель за допомогою візочків.
Найбільшим попитом користуються овочі. Продають їх у спеціальних мішках. Люди купують по два-три мішки різної городини. Кілограм капусти коштує від 4 до 4,5 грн., цибулі – 3-4 грн., моркву та буряк продають по 3,5 грн., перець по 4 грн., помідори – 5, картоплю – 3,3-3,5.
– Ціни кусаються, але трохи дешевше, як в магазині. Можна зекономити п’ятдесятку. Ми з чоловіком живемо удвох, три центнери качанистої нам достатньо на зиму. Закладемо її в бочку з морквою, квашену капусту любимо, тим паче, що вона дуже корисна, – коментує пані Марта.
Біля машини з крупами чимала черга. Серед покупців тільки жінки. Господині купують по два-три кг різних круп, макаронних виробів. Манна, перлова, ячнева, пшенична коштують по 7 грн. Люди дивуються, що нема гречки. Кіло фасованого цукру тут продавали по 14 грн.
Продуктів бджільництва було багато, але мало хто їх купував. За півлітра меду продавці просили від 60 до 70 грн. Курку-несучку продавали за 95 грн., кілограм живого товстолобика – за 42 грн.
Кілограм зубкастого овочу продавали від 60 до 100 грн. Покупці обурювалися, що дорого.
– Це не китайський часник, а наш, вирощений на Турянщині, – аргументував цінову політику Владислав Симочко. Під час розмови з кореспондентом «Карпатського об’єктива» чоловік розповів, що цього року він разом з двоюрідним братом Василем вперше засадили два гектари часнику в Тур’ї-Реметі. Каже, що урожай зібрали хороший, а наскільки це прибуткова справа, робитимуть висновки, як спродадуть товар.
З динаміків лунали відомі та популярні українські народні пісні, зокрема, «Ой смереко», «Ой на горі два дубки», «Несе Галя воду», «Ой Маріко, чічері» та інші, що додавало учасникам ярмарки хорошого настрою. Хто сповідує давні традиції, той покупки «обмивав». Благо, вина, самогонки, різних наливок, пива було вдосталь, як і шашликів, ковбасок, котлет, відбивних та інших страв для хорошої закуски. Друзі та знайомі, які давно не бачилися, під час розмови смакували кавою та тістечками.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися