71364
14:12 2.122024

Інспекція попереджає: штраф за незаконно зрубану ялинку може становити понад 5 тисяч гривень

Життя 132

Наближаються новорічно-різдвяні свята, і для більшості українців, які перейшли на новий церковний календар, вони починаються раніше. Тому підготовка до свят уже розпочалася. Традиційно постає вибір: штучна ялинка чи жива лісова красуня, яка створює особливу атмосферу свята. Щороку в передноворічний період в Закарпатті працівниками Інспекції посилюється нагляд за законністю заготівлі хвойних дерев та проводиться профілактично-роз’яснювальна робота серед населення. З 2 грудня 2024 року працівники Інспекції разом з представниками Національної поліції, лісової охорони, служб державної охорони природно-заповідного фонду та засобів масової інформації перевірятимуть не тільки лісові масиви, а й місця продажу ялинок.

Інспекція нагадує: Купуйте новорічні дерева лише у легальних продавців, у визначених місцях, де на зрізі кожного дерева має бути електронний чіп зі штрих-кодом лісового господарства, що підтверджує його легальність.

Нагадуємо, що за незаконне придбання або вирубку дерева передбачено штрафи.

– Відповідно до КУпАП, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняку (ст. 65) тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян — від 510 до 1020 грн, на посадових осіб — від 2550 до 5100 грн.

– За знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев за межами населених пунктів та в їх межах, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна вирубка дерев, згідно ст. 153 КУпАП, тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян — від 170 до 510 грн, на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від 510 до 850 грн.

Передбачена відповідальність і за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (у нашому випадку хвойних дерев).

– Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, штрафні санкції складають від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян (510-1700 грн), а ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду – від 100 до 215 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 – 3655 грн).

Також за вчинення вищезазначених дій передбачена і кримінальна відповідальность. Так, згідно зі ст. 246 Кримінального кодексу України, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насаджень, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев може каратися обмеженням волі до 3 років, від 3 до 5 років, у разі тяжких наслідків – від 5 до 7 років.

Про це інформує Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах