В Ужгороді вдруге відбувся форум «З дитиною, для дитини, заради дитини»
Захист прав та інтересів кожної дитини, підтримка біологічних родин, розвиток сімейних форм виховання, підготовка фахівців, потенційних прийомних та батьків-вихователів – незмінні пріоритети для Закарпаття та країни загалом.
Як в умовах війни забезпечити їх якісну реалізацію, обговорили сьогодні в Ужгороді на форумі «З дитиною, для дитини, заради дитини». Подія зібрала близько 130 учасників – працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, спеціалістів служб у справах дітей, фахівців соціальних служб, представників громадських і благодійних організацій тощо.
Організаторів та учасників заходу привітав Юрій Гузинець – заступник голови Закарпатської ОВА. Він підкреслив, що вже вдруге в Ужгороді форум об’єднав людей з різних регіонів країни, які працюють у сфері охорони дитинства та опікуються дітьми-сиротами й дітьми, позбавленими батьківського піклування.
«Майбутнє, звісно, за нашими дітьми. Тож всі, від кого це залежить, повинні об’єднати зусилля та діяти зараз заради того, щоб це майбутнє було і було кращим. Наша спільна мета – зробити все можливе, щоб кожна дитина в Україні зростала в люблячій та турботливій родині й ніколи не мала досвіду перебування в інституційних закладах. Перший і основний крок – допомагати родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах», – наголосив Юрій Гузинець.
Він підкреслив, що для цього держава на всіх рівнях приділяє особливу увагу наданню соціальних послуг, спрямованих на превенцію, раннє виявлення та втручання. У разі вилучення дитини з сім’ї ключовим завданням є її влаштування під опіку/піклування, до прийомних, патронатних батьків чи ДБСТ. Таким родинам з обласного бюджету надають одноразову матеріальну допомогу.
На Закарпатті зараз спостерігається тенденція до збільшення кількості статусних дітей, однак поряд з цим розвиваються й альтернативні форми сімейного виховання, зауважила начальниця Служби у справах дітей ОВА Світлана Якімеліна.
«За 10 місяців цього року в області зросла кількість патронатних сімей – з двох до шести. Ще кілька кандидатів успішно пройшли підготовку і збирають необхідні документи. У порівнянні з минулим роком спостерігаємо й збільшення кількості усиновлених дітей та дітей, повернутих у родини через поновлення батьками своїх прав. Також усе більше стає охочих пройти спеціальні навчання та прийняти менших у родину», – відзначила Світлана Якімеліна.
Вона додала, що в регіоні активно триває процес забезпечення житлом великих прийомних родин. Нові домівки за сприяння Фундації Олени Зеленської вже отримали 2 ДБСТ, ще для 4 їх придбають за кошти державної субвенції.
Учасників форуму також привітали голова Державної служби у справах дітей Петро Добромільський, операційна директорка благодійного фонду «Рідні» Марта Грицик та керівниця Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ Нінке Воппен. Власною історією виховання в інституційному закладі поділилася менеджерка щодо роботи з громадами фонду «Рідні» Діана Кіт.
Під час панельних дискусій учасники обговорили важливість фахової допомоги родинам, зокрема розвиток соціальних послуг у громадах. Особливу увагу приділили ролі наставництва та підтримці прийомних сімей. Також вони розглянули механізми покращення інституційної співпраці, захист прав дитини в альтернативних формах виховання та забезпечення їхніх прав у кризових ситуаціях.
Форум «З дитиною, для дитини, заради дитини» організували Служба у справах дітей Закарпатської обласної військової адміністрації та благодійний фонд «Рідні» в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький державний банк розвитку.
Про це повідомляє Закарпатська обласна військова адміністрація.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися