174564
13:15 28.112024

За скільки закарпатці можуть купити ялинкові прикраси

Життя 393

Невдовзі зимові свята і в області ще з початку листопада кипить торгівля гірляндами та прикрасами на ялинку. Продають їх як у спеціалізованих сувенірних магазинах, так і в супермаркетах та на ринках. Вибір дуже широкий і цінові категорії оздоб для лісової красуні різні. «Карпатський об’єктив» вирішив дослідити ціни і підрахувати, за скільки ж можна прикрасити ялинку.

Кульки

Почнемо з кульок. Їх обирає найбільше краян, бо вони доволі зручні, мають гарний вигляд і до них більшість звикла з дитинства. Ціни на них стартують від 30 гривень за штуку. Більші продають від 50 гривень. Це – однотонні прикраси без декору. Утім набагато вигідніше купувати кульки упаковками по декілька штук. Набір із 24-х для маленької настільної ялинки стартує від 99.90 гривень. Більші – від 250. Іграшки зручні тим, що багаторічні, їх не можна розбити. А от заготівлі для розпису кульок можна придбати за 15-20 гривень.

«Серед усього новорічного товару найбільш затребуваними є саме кульки і гірлянди. Дехто бере одразу по 2-3 набори одного кольору. Комусь до душі навпаки – різнокольорові. Найбільш затребуваними є білі, срібні, золотисті та червоні кульки. Набір із 40 штук можна придбати за 700-800 гривень. Його вистачить на одне середнє новорічне дерево. Туди входять кульки різних розмірів і відтінків, але одного кольору», – каже продавчиня святкової атрибутики із Хуста Оксана Куліш.

У сувенірних крамницях вартість прикрас вища, але там є багато більш цікавого товару. Кульки можна знайти із незвичним декором, розписом. Ціни стартують від 100 гривень за штуку і 250 – за набір із 6 кульок. У інтернеті придбати ялинкові прикраси можна значно дешевше. Але ціни практично такі ж, як і на ринках та в супермаркетах.

Верхівка на ялинку

Вартість верхівки на ялинку від 150 гривень за простеньку спіральку. Але багато хто обирає щось більш незвичне.

«Трендом останніх років стали тризуби, – наголошує «Карпатському об’єктиву» власниця одного з сувенірних магазинів у Мукачеві Ірина Чейпеш. – Залежно від розміру продаємо їх за 250 – 750 гривень. На другому місці традиційна Віфлеємська зірка, символ Різдва. Її можна придбати від 220 гривень за невелику і до 1500 – за атрибут із підсвіткою золотистих барв. Вона оздоблена світлодіодними ліхтарями і може світити навіть тоді, коли немає світла. Таку оздобу нерідко купують навіть у подарунок.

Серед цікавих верхівок можна відзначити також сніжинку. Її вартість у межах 300-450 гривень. Також можна знайти із підсвічуванням. На подив, дехто досі купує п’ятикутні зірки, хоча вони не є дешевшими за інші верхівки і вартість деяких – більше 600 гривень.

Інші прикраси

Серед оздоб особливим попитом користуються янголи. Їх продають навіть цілими упаковками. Одна коштує в середньому 450-600 гривень (6 штук). Одне янголятко в магазинах та на ринках краю можна придбати і за 50, і за 250 гривень. Усе залежить від розмірів, якості, матеріалів, з яких зроблено прикраси. Янголи з підсвіткою стартують у ціні від 250 гривень.

На другому місці за популярністю дзвіночки. Набір із 6 штук можна придбати за 120-300 гривень. Якщо брати поштучно, то є дзвіночки і по 400, і навіть по 1500 гривень.

Третю сходинку варто віддати оленям. Вони цьогоріч теж доволі дорогі. У середньому від 75 гривень за штуку. Найпростіші крихітні оленята – від 30 гривень. Більш якісні – в межах 500. Світлодіодний олень під ялинку – від 1200 гривень.

Останнім часом користуються попитом ще й ельфи та фігурки Санта Клауса. Маленькі фігурки можна купити від 150 гривень. Більші ж значно дорожчі – в середньому 600 гривень. Якщо ж мова йде про іграшки під ялинку, то їхня вартість 1-3 тисячі гривень.

Адвент-календар

Останнім часом цей атрибут Різдва можна купити навіть у супермаркетах та мережевих магазинах. Вибір досить непоганий. Ціни стартують від 149 гривень. На ринках можна знайти навіть по 130. Подарунковий варіант – 400-500 гривень. Утім у мережі вдалося знайти простенький календар за більше ніж 3 тисячі гривень. Цікаво, що у вигляді адвент-календжарів можна придбати навіть конструктори та лего для дітей. Коштують вони в середньому 1000-1500 гривень. Є навіть календарі з їстівними сюрпризами для малечі – від 600 гривень.

Ексклюзив від майстринь

Значно вищі ціни на атрибути зимових свят у майстринь, які займаються хендмейдом. Авторська кулька з мереживом та намистинками може коштувати і 500 гривень, а іграшка під ялинку і 5-6 тисяч гривень.

«Якщо кулька з авторським художнім розписом, то вона вже є витвором мистецтва і її вартість зростає у рази. Мене дивує, коли люди порівнюють ручну роботу з масмаркетом у крамницях. Є різниця, коли річ виготовляється атоматизовано за допомогою станків, або коли кожна деталь наноситься вручну, коли в іграшку вкладено тепло рук, внутрішній імпульс, досвід та талант. Знання, між іншим, теж платні. Аби навчитися рукоділлю, потрібно купувати майстер-класи», – наголошує умілиця з Ужгорода Руслана Приймак.

«Я подаю кульки по 700-800 гривень. Вартість залежить від техніки, в якій виконано роботу, а відповідно й від витрат на матеріали. На жаль, останнім часом вони сильно подорожчали, тому довелося піднімати ціни на прикраси. 4 сніжинки з епоксидної смоли продаю по 500 гривень. По стільки ж змійки, символ наступного року. Іграшки з вовни у техніці валяння у мене від 850 гривень. Але якщо мова йде про Санту, сніговика чи гнома під лісове дерево, то залежно від розміру ціни стартують від 3 тисяч», – стверджує ужгородка.

За словами майстрині, у цьому сезоні серед її замовників найбільшим попитом користуються змії, кульки, янголи та різдвяні віночки (але про них – іншим разом).

Гірлянди

Найдешевші гірлянди наразі можна купити за 75 гривень. Скільки вони світитимуть – невідомо, бо більшість краян обирають продукцію від 250 гривень.

«Вибір гірлянд зараз просто неймовірний. Є між ними як зовсім простенькі довжиною 1,5 метра, так і вишукані та довгі – до 20 метрів, – наголошує Марія Кіш, продавчиня електротоварів із Виноградова. – Зараз покупці роблять акцент на світлодіодних або на виробах із батарейками, аби працювали без світла. Маємо й гірлянди, які, наче ліхтарик, можна підзарядити. Для ялинок просто неба є й на сонячних батареях. Ціни за таку продукцію від 450 гривень. Найдорожчі гірлянди – 6 тисяч».

Загалом справді обрати можна дуже багато цікавих як оздоб, так і гірлянд до зимових свят. Але вкластися при цьому у 2-3 тисячі не вдасться. У середньому, аби з нуля прикрасити ялинку, потрібно краянам витрати до 5 тисяч гривень.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
«Винна історія Закарпаття»: в Ужгороді презентували краєзнавче видання
08:33
В Ужгороді виявили нетверезого водія, який після позбавлення права керування судом, керував автомобілем
19:30
Закарпатський ОТЦК та СП нагадує: отримати відстрочку можна в додатку Резерв+
19:17
Модернізація пункту пропуску «Тиса» (Чоп) завершена
18:23
«Витоки та натхнення»: виставка робіт митців декоративно-прикладного мистецтва
18:07
Генконсульство Угорщини в Ужгороді доставило подарунки і в дитячий центр «Ковчег миру» на Ужгородщині
17:48
Ужгородські рятувальники ліквідували пожежу на приватному обійсті
17:37
На Закарпатті блокували нову схему виїзду за кордон чоловіків
14:56
Ужгородська футзальна ліга: результати матчів 5-го туру
14:37
Журналісти та експерти з питань нацменшин із Західної України вирушили в ознайомчу поїздку до Угорщини
14:22
Всі новини